25 лютого 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Оголошення
 • Громадська рада при РДА
 • Вивчення громадської думки
 • Центр надання адмін послуг
 • Регуляторна політика
 • Державний реєстр виборців
  Інформація з установ району
 • Очищення влади
 • Цивільний захист та безпека
 • Порядок реєстрації
 • Реєстр містобуд. умов та обм.
 • Правова допомога
 • Графіки руху
 • АРХІВ НОВИН

  « Лютий 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29  
  П'ятниця, 24 листопада 2017 15:15

  3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

   За традицією 3-го грудня в усьому світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Це вияв гуманності, знак уваги і турботи про людей з вадами здоров’я.

   Відзначення Міжнародного дня людей з інваліднісю в Україні – це добра нагода підбити підсумки і визначити, що треба зробити для формування суспільства рівних можливостей для всіх громадян, для гармонійного розвитку всіх його членів та процвітання нашої країни, в якій кожен без винятку буде відчувати себе вільною та щасливою людиною.

   Державна політика соціального захисту осіб з інвалідністю в Україні здійснюється через систему законів і підзаконних актів. Найважливіші з них – Закони України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, „Про реабілітацію інвалідів в Україні”.

   В області функціонує Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Пролісок». Управління соціального захисту населення постійно проводить відповідну організаційну, роз’яснювальну роботу серед батьків дітей з інвалідністю. З початку року направлено на реабілітацію 6 дітей з інвалідністю.

   Зростають якісні і кількісні показники забезпечення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації, протезно-ортопедичними виробами. На обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 445 осіб з інвалідністю, в тому числі 94 дітей з інвалідністю. Протягом поточного року 153 особи з обмеженими фізичними можливостями звернулися до управління соціального захисту населення щодо забезпечення їх технічними та іншими засобами реабілітації. Всі вони занесені до Центрального банку даних з проблем інвалідності та видані їм направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

   З початку року забезпечено засобами пересування та реабілітації 24 особи району, в тому числі 10 - інвалідними візками, 4 - кріслом-стільцем, 2 – стінками шведськими, 1-ходунами-рамками, 1-протипролежневим матрацом, 6-столами приліжковими.

   Управлінням соціального захисту населення проводиться моніторинг по створенню безперешкодного доступу для осіб з обмеженими фізичними можливостями. Так, в районі 118 установ і закладів обладнані пандусами, що становить 88,7 % від потреби.

   Досягнута певна динаміка матеріальної підтримки інвалідів, дітей-інвалідів та непрацюючим малозабезпеченим особам. З початку року 11 особам виплачено одноразової матеріальної допомоги на суму 7183,50 грн.

   Певна увага приділяється оздоровленню інвалідів: 19 інвалідів загального захворювання та з дитинства оздоровлені протягом року в санаторіях різних профілів, 5 ветеранів війни оздоровлено у санаторіях Мінсоцполітики, 3 інваліда війни АТО оздоровлено в санаторії «Лісова пісня», 9 особам з інвалідністю виплачена компенсація взамін санаторно-курортного лікування на суму 2750,00 грн.

   На даний час на черзі на санаторно-курортне оздоровлення перебуває 210 інвалідів району.

   В департаменті соціального захисту населення Волинської облдержадміністрації перебуває на черзі на отримання автотранспорту 50 інваліди району, з них 4 інваліди війни, 46 інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства.

   Протягом 2017 року особам з інвалідністю, які перебувають на черзі на забезпечення автотранспортом та мають в користуванні автомобілі, отримані через органи соціального захисту, виплачено компенсації на бензин та транспортне обслуговування  на суму 22433,65 грн.

   На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації станом на 01.12.2017 року перебуває 488 інваліди з дитинства та 256 дитина-інвалід, які отримують державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам.

   Сума виплачених коштів державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам за січень-листопад 2017 року склала 14 млн. 653.2 тис. грн.

   Державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам отримують 107 громадян. Сума виплачених коштів протягом січня-листопада 2017 року склала 1 млн. 557,1 тис. грн.

   Станом на 1 листопада 2017 року на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги перебуває 75 інвалідів війни.

   Пільгами з оплати комунальних послуг щомісячно користується 65 інвалідів. Пільга на придбання твердого палива та скрапленого газу виплачена 58 інвалідам.

   За 10 місяців 2017 року цій категорії пільговиків надано пільг на суму 216,6 тис. грн.:

   Житлово-комунальні послуги 81,2 тис. грн.;

        Тверде паливо – 124,7 тис. грн.;

        Скраплений газ – 10,7 тис. грн.

   Щорічно до Дня Перемоги здійснюється виплата одноразової грошової допомоги ветеранам війни відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань». В 2017 році таку допомогу отримали 70 інвалідів війни на суму 201,3 тис.грн.

   Не залишають осторонь проблеми інвалідів громадські організації, зокрема це – районна громадська організація інвалідів (Потапук В.А.), в організації на обліку перебуває 1300 інвалідів; громадська міжрайонна територіальна первинна організація УТОС (Мороз І.Г.) – 82 членів УТОСу.

   Громадські організації постійно проводять збори, надають матеріальну допомогу та продуктові пакети інвалідам.

   Для здійснення їх статутної діяльності із районного бюджету виділено 24000 тис. грн.

  Начальник управління                       В.Веремчук

  Переглядів 795
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любомльська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любомльській райдержадміністрації.
  Адреса: 44300, м.Любомль, вул. Незалежності, 23, ф. 24183, т. 24264; E-mail: info@lbmadm.gov.ua
  © 2014 lbmadm.gov.ua