Версія для друку
П'ятниця, 29 березня 2019 14:09

Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях

Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях

 

З метою покращення матеріального стану багатодітних сімей та створення належних умов для виховання дітей у багатодітних родинах Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім`ям» від 13.03.2019 року № 250.

Зокрема, з  01.04.2019 року запроваджено додатковий вид соціальних виплат – допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях.

Хто має право на отримання допомоги?

Допомога надається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною.

Допомога призначається і виплачується управлінням соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання особи, яка претендує на призначення допомоги.

Допомога за місцем фактичного проживання призначається за умови неотримання зазначеної допомоги за зареєстрованим місцем проживання заявника.

Як оформити компенсацію та які документи потрібні?

В об`єднаних територіальних громадах прийом документів здійснюється уповноваженими особами, що визначені виконавчими органами об`єднаних територіальних громад, та передаються до управління соціального захисту населення.

Документи для призначення допомоги, подаються заявником особисто.

Перелік документів необхідних для призначення допомоги:

Заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина (заява подається з пред`явленням паспорта громадянина України (паспортного документа іноземця) або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус). Копії : посвідчення батьків багатодітної сім`ї (з пред`явленням оригіналу) та посвідчення дитини з багатодітної сім`ї ( з пред`явленням оригіналу);

Посвідчення дітей з багатодітної сім`ї видаються з шести років, тому зазначена норма застосовується для дітей після виповнення шестирічного віку.

свідоцтв про народження всіх дітей ( з пред`явленням оригіналів).

В якому розмірі призначається допомога і на який термін вона надається?

Розмір допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях становить 1700 гривень щомісячно.

Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця звернення за допомогою (за умови подання всіх необхідних документів)  та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

У разі коли в сім`ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім`я набула статусу багатодітної, виплата здійснюється на кожну таку дитину.

Для громадян, які звернуться за допомогою у період з квітня по червень 2019 року включно, зазначена допомога призначатиметься з 1 квітня 2019 року.

Обов’язок отримувача допомоги:

Отримувач допомоги у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги зобов`язаний у десятиденний строк повідомити про це управління соціального захисту населення.

Начальник управління Василь ВЕРЕМЧУК

Переглядів 483 Останнє редагування П'ятниця, 29 березня 2019 14:55