01 березня 2021 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Оголошення
 • Громадська рада при РДА
 • Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Вивчення громадської думки
 • Центр надання адмін послуг
 • Регуляторна політика
 • Державний реєстр виборців
  Інформація з установ
 • Очищення влади
 • Цивільний захист та безпека
 • Порядок реєстрації
 • Реєстр містобуд. умов та обм.
 • Правова допомога
 • Графіки руху
 • Протидія домашньому насильству
 • COVID-19 Коронавірус
 • Містобудівна документація
 • АРХІВ НОВИН

  « Березень 2021 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31        

  Економіка

  Загальний огляд економічного і соціального розвитку Любомльського  району за січень-червень 2020 року

  Робота органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району протягом січня - червня   2020 року  спрямовувалась на виконання  заходів Стратегії розвитку Любомльського району на 2010-2020 роки,  Програми економічного і соціального розвитку Любомльського району на 2019-2020 роки.

  У галузі агропромислового сектору економіки працює сьогодні  14 сільськогосподарських підприємства,  29 фермерських господарств та більше  8 тисяч  особистих селянських господарств.

  Під урожай 2020 року сільськогосподарськими підприємствами району посіяно більше  шести тисяч га сільськогосподарських культур з них  2690 га становлять зернові культури (2240 га озимина та 450 га ярі зернові). Технічними культурами засіяно 2950 га, решта площ засіяно картоплею, гірчицею та олійною редькою.

  На виконання заходів районної Програми розвитку сільськогосподарського виробництва у Любомльському районі на період до 2020 року у поточному році з місцевих бюджетів виділено 301 тис. грн., що будуть направлені на здешевлення  вартості штучного осіменіння для власників особистих селянських господарств та на виплату дотації ОСГ,  які утримують три і більше корів і утримання телиць до 2-х річного віку народжених від штучного осіменіння,  профінансовано  33.5 відсотка до передбачених.

  Розвиток підприємництва  був і залишається  одним з пріоритетних напрямів розвитку району.

  У сфері підприємницького сектору економіки району зайнято майже 2300 чоловік, в тому числі 855 працювали як підприємці.

  Завдяки діяльності підприємницького ектору економіки району активно розвиваються такі галузі як промисловість, торгівля, ресторанне господарство, будівництво, агропромисловий комплекс, ринок цілого ряду платних та побутових послуг.

  Стабільно працює ТзОВ «Верніколор» , яке є офіційним дистрибютором високоякісних лакофарбових матеріалів провідних виробників Італії.

  Незмінною позитивною динамікою характеризуються і результати роботи товариства з обмеженою відповідальністю «Л-Транс» по валовому доходу та обсягу наданих послуг.

  Майже на 20 відсотків більше, як за відповідний період торік (в діючих цінах) збільшився обсяг реалізованої продукції ПП «Фолсаж», яке виготовляє плівку для вакуумного пакування , що в сумарному виразі складає майже 4,8 млн. грн.

  Слід відзначити і роботу пекарні підприємця Козел Оксани Олексіївни, де за добу випікають до 4.5 тис. буханок хліба та 2 тис. штук хлібобулочних виробів, зайнято при цьому 56 працівників.

  Пекарня впевнено завойовувала ринок хлібобулочних виробів не тільки у нашому, але у сусідньому Шацькому районі. Асортимент продукції сьогодні нараховує 52 найменування і постійно продовжує збільшуватись, адже цьому дозволяє проектна потужність об’єкту. Обсяг реалізованої продукції на підприємсті за 1 півріччя поточного року склав понад 3 млн. грн., що на 53 відсотки більше, як у відповідному періоді минулого року.

  У звичному режимі працює міськрайонний центр надання адміністративних послуг. Загальна кількість видів адмінпослуг, які можна отримати у даній закладі збільшилась в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 8 одиниць і складає 90. Для зручності відвідувачів діє електронна черга та є можливість оплачувати послуги через POS-термінал.

  З початку року надано населенню 11325 адміністративних послуг, а це на 1125 послуг більше, як за аналогічний період торік.

  Завдяки підтримки Програми «U-LEAD з Європою» відповідно до європейських вимог  обладнані та працюють центри надання адміністративних послуг у Вишнівській та Рівненській об’єднаних територіальних громадах. Затверджено відповідно 126 та 141 видів адмінпослуг ,які там можна отримати.

  Завдячуючи підтримці Програми «U-LEAD з Європою» (4 раунд) заплановано проведення модернізації та створення аналогічного Центру надання адміністративних послуг у Головненській ОТГ.

  Бюджет району по доходах загального фонду за січень – червень 2020 року виконаний на102,9 відсотка до уточненого призначення. Власних доходів надійшло 5145,9 тис. грн., при плановому завданні 4252,8 тис. грн., що на 893,1 тис. грн. більше. Забезпечується виконання всіх запланованих видів доходів та виконання планових показників всіма місцевими бюджетами району.

  В районі проходить сезон заготівлі ягід та грибів. Районна комісія з питань організації заготівель лісових ресурсів розглянула заяви 19-ти тимчасових лісокористувачів, якими станом на 15.07.2020 року сплачено до місцевих бюджетів збір за спеціальне використання лісових ресурсів в сумі 130,8 тис. грн., що у 3,5 рази більше відповідного періоду минулого року.

  Бюджетними установами району, які фінансуються із державного та місцевих бюджетів (без ОТГ) за перше півріччя 2020 року було проведено 17 торгів (тендерів).Загальна сума коштів, яка була заявлена для закупівлі товарів, робіт, послуг складає 4,036 млн. грн.

           Згідно даних філії « Любомльський автодор» на утримання доріг у звітному періоді освоєно 2,4 млн. грн. (на рівні відповідного періоду минулого року), в т.ч. доріг державного значення - 1.4 млн. грн., а загального користування місцевого значення та комунальних – 1,0 млн. грн.

  У переліку об’єктів, фінансування яких у поточному році здійснюватиметься за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах району передбачено проведення капітальних ремонтів вулиць та доріг комунальної власності по чотирьох ОТГ. Загальна сума коштів, яку передбачається освоїти на даних об’єктах становить майже 11 млн. грн. в тому числі кошти державного бюджету складають 4,0 млн. грн. В даному напрямку проведені тендери та укладені договори з виконавцями робіт.

  Завершено реалізацію проекту по облаштуванню санітарних кімнат у навчальному закладі села Сильно. Загальна кошторисна вартість робіт складає майже 1.0 млн. грн.

  За кошти бюджету розвитку об’єднаних територіальних громад району проведено капітальні ремонти:

  - Рівненського НВК І-ІІІ ст. в с. Рівне Любомльського району;

  - частини покрівлі Гущанського ліцею Рівненської сільської ради Любомльського району;

  - частини покрівлі Забузького ліцею Рівненської сільської ради Любомльського району;

  - даху Крушинецької ЗОШ І-ІІ ступенів по вул. Лесі Українки.

  Залишки освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам Любомльською ОТГ ( 6,3 млн. грн.) спрямовані на проведення капітальних ремонтів дахів в Любомльському НВК ЗЗСО І-ІІІст.-гімназії ім.Н.Ужвій та ЗЗСО І-ІІІ ст. №3, ремонт в ЗЗСО І-ІІІ ст.№2.

  Серед ключових  завдань розвитку району  у поточному році залишається:

  - продовження реалізації   проекту з використанням коштів Державного фонду регіонального розвитку «Нове будівництво школи на 600 місць в смт. Головне Любомльського району Волинської області», передбачено фінансування в сумі 21,1 млн. грн. в т.ч. 1,9 млн. грн. – це кошти місцевого бюджету;

  - будівництво Головненської амбулаторії загальної практики з використанням коштів субвенції  з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості;

  - введення в експлуатацію амбулаторій в селах Вишнів та Забужжя за рахунок проведення реконструкції колишньої будівлі пришкільного інтернату, де використовувались відповідно кошти  субвенції   з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості та субропроекту Світового банку « Вдосконалення медичної допомоги хворим на хвороби системи кровообігу у Волинській області» і співфінансування з місцевих бюджетів.

  За кошти різного роду бюджетів продовжується реалізація слідуючих проектів:

  - «Реконструкція навчально-виховних  комплексів "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний заклад" в селах Римачі та Вишнів Любомльського району Волинської області»;

  - «Капітальний ремонт даху Любомльського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - районна гімназія» ім. Наталії Ужвій вул. Волинської області».

  Передбачено також реалізацію  інвестиційного проекту по реконструкції  окремих приміщень Головненського ліцею з облаштуванням санітарних кімнат на загальну суму  майже 1,6 млн. грн. в тому числі 578,2 тис. грн.- кошти місцевого бюджету.

  В бюджетах розвитку об’єднаних територіальних громад передбачені кошти на реконструкцію вуличного освітлення населених пунктів в сумі 2,8 млн. грн.

            Затверджена схема планування території району та постійно проводиться робота в напрямку розробки генеральних планів населених пунктів і внесення змін до існуючих. Станом на 01.07.2020 року розроблено 11 генеральних планів в розробці перебувають генеральні плани  по десяти населених пунктах, зокрема: м. Любомль, смт. Головне, селах: Красна Воля, Масловець, Сокіл, Миловань, Будники, Новоугрузьке, Радехів і Римачі. Все це  дає можливість розробляти містобудівну документацію та проводити забудову території  в межах і за межами населених пунктів району.

  Комунальним некомерційним  підприємством «Центр первинної медичної допомоги  Любомльської районної ради» укладено договір з Національною службою здоров’я України. Станом на 24.07.2020 року з громадянами  підписано 33,1 тисяча декларацій,  що становить 85,3 відсотки від загальної кількості населення району.

  На придбання матеріалів і проведення ремонтних робіт в поточному році по даній установі передбачено майже 1,5 млн. грн., 70 відсотків закладів охорони здоров’я первинного рівня підготовлені до опалювального сезону 2020-2021 років, виконані поточні ремонти амбулаторій та ФАПів, вартість робіт склала 283,9 тис.грн., де відповідно 69 %  це кошти місцевого бюджету Рівненської ОТГ, а 31% – кошти підприємства.

  Починаючи з II кварталу 2020 року КНП «Любомльське ТМО Любомльської районної ради заключило договори по 12 пакетах послуг із 27, які оплачуються лікарням НСЗУ, загальна сума складає 36,9 млн.грн., в т.ч. на COVID-19 – 8,0 млн.грн. Наразі ж отримують оплату за фактично надані пріоритетні послуги за 5 пакетами: пологи, гістероскопію, мамографію, фіброгастродуоденофіброскопію, бронхоскопію, фіброколоноскопію. Решту фінансування лікарня отримує із глобального бюджету, оскільки через карантин  декілька місяців не могли в повній мірі проводити планове лікування та планові операції. В найближчих планах - укласти договір з НСЗУ про надання послуг з реабілітації дітей з інвалідністю, дитячої хірургії, анестезіології та  травматології.

  За рахунок коштів НСЗУ у відповідності до постанови КМУ №225 від 25.03.2020р. для діагностики та лікування хворих на COVID-19.в поточному році закуплено медичної апаратури на 669,0 тис. грн.

  Медична субвенція була спрямована на придбання апарату УЗД (477,0 тис.грн.), автомобіля легкового – 479,5тис.грн., Рівненська ОТГ  допомогла  закупити апарат ШВЛ ( 800,0 тис. грн.)

  Кошти  районного бюджету  та бюджетів об’єднаних територіальних громад в сумі 3.2 млн. грн. були спрямовані КНП «Любомльському ТМО Любомльської районної ради» для боротьби з коронавірусною інфекцією , на погашення заборгованості по зарплаті (районний бюджет), на оплату енергоносіїв та реалізацію програм медичної галузі.

  Любомльська лікарня потрапила у список семи опорних лікарень Волині, де будуть проводити реконструкцію приймальних відділень за типовим проектом, що відповідає європейським стандартам. Розроблена проєктно-кошторисна документація, відповідно до якої вартість реконструкції становитиме 6,5 мільйона гривень.

  У сфері пасажирських перевезень протягом звітного періоду райдержадміністрацією проведено один  конкурс на приміські автобусні маршрути, що не виходять за межі території району, за результатами якого укладено договори по двох приміських автобусних маршрутах: «Любомль – Заболоття, Любомль - Крушинець» та «Любомль-Бережці».

  Середньомісячна заробітна плата штатних працівників Любомльського району у першому кварталі поточного року становила 7232 грн., що більш як у 1,5 рази вище рівня законодавчо встановленої мінімальної зарплати.

  Заборгованість із виплати заробітної плати по економічно-активних підприємствах  району на звітну дату відсутня.

  Постійна увага в районі приділяється покращенню побутових умов найбільш незахищених верств населення району. 

  Протягом І півріччя 2020 року виплачувались різного роду державні допомоги: сім’ям з дітьми,  малозабезпеченим сім’ям, допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім`ях та інші допомоги, сума нараховання яких склала понад 38,3 млн. грн.

  Порівняно з минулим роком середній розмір державної соціальної допомоги збільшився, тому що більшість одержувачів, а саме 55%– це багатодітні родини

  Середній розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у червні 2020 року склав 4618 грн.

           Запроваджено новий вид соціальної допомоги- відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років- «муніципальна няня». Станом на 01.07.2020 рік за даною допомогою звернулось 42 жителя району, сума виплачених коштів склала 253,2 тис.грн.

  У зв`язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 в квітні – червні  поточного року проведено виплату одноразової грошової допомоги по 1000 грн. одержувачам державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю і одержувачам тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату. Сума виплачених коштів склала 703,0 тис.грн.

  З метою забезпечення додаткових соціальних гарантій на період карантину для фізичних осіб-підприємців, які належать до першої чи другої групи платників єдиного податку та виховують дітей до 10 років запроваджено виплату допомоги на дітей на цей період та на один місяць після дати його скасування. Станом на 01.07.2020 року дану допомогу отримує 76 осіб. Сума виплачених коштів склала 372,6 тис.грн.

   За призначенням житлових субсидій звернулось з початку року 1859 жителів.

  Готівкову субсидію для відшкодування витрат для придбання твердого пічного побутового палива та скрапленого газу та субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначено відповідно 1664 та 1678 громадянам району відповідно на 6,4 і 0.9 млн.грн.

  Пільгами по оплаті за житлово-комунальні послуги в районі станом на 01.07.2019 року скористалися понад 3100 громадян різних категорій. Сума наданих з початку року пільг становить понад 1,0 млн. грн., яку в повному обсязі профінансовано.

  Призначено пільг для придбання твердого палива та скрапленого газу на суму понад 2.5 млн. грн.

  На звітну дату в районі нараховувалось 9020 пенсіонерів, їх кількість в порівнянні з минулим роком зменшилась  на 229 осіб.

  Середньомісячний розмір пенсії  на 01.07.2020 року склав 2427,00 грн. і збільшився до відповідного показника на звітну дату торік майже на 12 відсотків (2167,80 грн.)

  Чисельність населення району за оцінкою на 1 травня 2020 року становила 38,5 тис. осіб. Протягом січня-квітня народилось 138 дітей, зареєстровано смерть 194 осіб. Однак обсяг природного скорочення в порівнянні з відповідним періодом минулого року зменшився на 24,3%.

  За звітний період із 1721 незайнятої особи, які скористались послугами Любомльської районної філії Волинського ОЦЗ,  статус безробітного отримали 926 осіб. Чисельність громадян працевлаштованих за направленням філії  становила 286 особу. Рівень працевлаштування безробітних громадян склав

  15 %. Кількість зареєстрованих безробітних в порівняння з відповідним періодом минулого року зросла на 216 осіб і становила на звітну дату 644 особи.

  У період кризи пов’язаної з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 надається допомога по частковому безробіттю, якою скористалися 5 роботодавців для двадцяти своїх працівників та 160 ФОПів-одноосібників на загальну суму понад 1,0 млн.грн.

  В результаті проведеного процесу децентралізації в районі функціонує чотири добровільно об’єднані територіальні громади. В кращу двадцятку громад Волині по рейтингу інституційної спроможності і сталого розвитку громад за перше півріччя поточного року ввійшли Любомльська та Вишнівська громади з рейтингом відповідно 11 та 12 місця.

  По обсягах власних доходів на 1 жителя громади станом на 01.07.2020 року визначено 7 місце для  Рівненської ОТГ , а 11, 20 і 47 відповідно для Вишнівської, Любомльської і Головненської ОТГ.

  В даний час здійснюється підготовка господарства району до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років. Особливу увагу необхідно приділити своєчасному підписанню актів готовності навчальних закладів до роботи в осінньо-зимовий період (серпень) та забезпечити закупівлю необхідної кількості палива.

  Поряд із позитивними напрацюваннями в економіці району мають місце недоліки та упущення, які уповільнюють темпи економічного зростання.

  Негативний вплив відчули громади, на території яких знаходяться підприємства лісової галузі. Останнім часом лісовики мають проблеми зі збутом продукції, а це в свою чергу тягне заборгованість до бюджету по податку на доходи фізичних осіб та рентній платі за використання лісових ресурсів. Любомльська ОТГ до виконання піврічного плану власних доходів не добрала більше шести відсотків (93,67%). На це вплинуло і те, що на період карантину підприємства тимчасово припиняли роботу або скорочували діяльність.

  Лісогосподарськими підприємствами району за  січень-червень поточного року реалізовано продукції на 26,6 відсотка менше показників відповідного періоду минулого  року На 41,4 відсотка менше ніж на відповідну  дату торік даними підприємствами було відправлено продукції на експорт.

  Загальні параметри малого і середнього підприємництва ще не повною мірою відповідають можливостям і потребам економіки району.

  У червні  місяці поточного року середній розмір виплаченої допомоги по безробіттю становив 2917,1 грн., що на 38,2 відсотки нижче законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати.

  На одне вільне робоче місце (вакантну посаду) на кінець червня претендувало 32 особи  (по області – 8 осіб).

  Залишається невирішеними питання по ліквідації  заборгованості за   спожиті енергоносії і житлово-комунальні послуги,  дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізація зайнятості населення.

  На часі сьогодні і запровадження  адміністративного  нагляду за законністю актів органів місцевого самоврядування. Виникають питання і у забезпеченні ОТГ кваліфікованими кадрами, особливо, що стосується сфери фінансів та проектного менеджменту.

  Відділ

  інфраструктури, енергетики та довкілля

  райдержадміністрації

  Загальний огляд соціально-економічного розвитку району за  2019 рік

   

  Робота органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району протягом 2019 року спрямовувалась на виконання  заходів Стратегії розвитку Любомльського району на 2010-2020 роки,  Програми економічного і соціального розвитку Любомльського району на 2019-2020 роки.

  До загального фонду бюджету району за 2019 рікнадійшло 164369,8 тис. гривень.

  До складу бюджету Любомльського району входять 4 місцевихбюджети а саме: районний та 3 сільськихбюджети.

  Власнихдоходів район отримав 11328,5 тис.гривень,або 104,0 відсотка до уточненого бюджетного призначення.Понад план надійшло 431,2 тис.гривень.

  Виконаннявласноїдохідноїчастинизабезпеченовсімамісцевими бюджетами району.

  Бюджетними установами району, які фінансуються із державного та місцевих бюджетів( без ОТГ) у 2019 році було проведено 27 торгів (тендерів).  Загальна сума коштів, яка була заявлена   для закупівлі товарів, робіт, послуг  складає 5.4 млн. грн.По завершених закупівлях отримано економію в сумі 211,6 тис.грн.    

  Ряд  позитивних  напрацюваньвідбулось у  галузіагропромислового   сектору економіки.

  Агропромисловий комплекс районупредставляютьсьогодні43сільськогосподарськихпідприємства усіх форм власності в тому числі  29 фермерськихгосподарств та більше  8 тисячособистихселянськихгосподарств.

           У структурі  сільськогосподарського виробництва  рослинництво  складає 69,2 % та 30,8%  припадає на тваринництво .

  Основні напрями виробництва в галузі рослинництва є  вирощування зернових, технічних  і кормових культур  у  галузі тваринництва - м’ясо-молочне тваринництво та  свинарство.

  Протягом минулого рокусільськогосподарськими товаровиробниками усіх форм власності в (порівнювальних цінах 2010 року)  вироблено валової продукції  на 379,3млн.грн., в тому числі сільськогосподарськими підприємствами - 183.9 млн. грн. грн.

  Цевідбулось за рахунокзбільшенняурожайності та посівнихплощ.

  Вагомийвнесок у виробництвозернових та зернобобових культур внесли ТзОВ’’Волиньагро’’, ТзОВ’’ЕКОПЕЛ’’, ТзОВ’’П’ятидні’’, ФГ’’Олміт’’, ФГ’’Самлан’’.

  Аграрні підприємства району у 2019  році   зібрали 14,7 тис.т зернових та зернобобових культур (у масі після доробки),3,3 тис.т ріпаку  та  3,4 тис.т соняшнику, що відповідно  на 9,1%  в 1,5 рази і на 41,8% більше показників 2018 року.

  Зросла урожайність зернових та зернобобових культур та  ріпаку відповідно на 14,7 та23.3 відсотка і становила 45,3  та 21,7ц з 1 га.

  У напрямку підтримки сільськогосподарського товаровиробника   по  районній Програмі розвитку сільськогосподарського виробництва  на період  до 2020 року   освоєно майже 297 тис. грн., це кошти з місцевих бюджетів району    які були направлені на здешевлення  вартості  штучного  осіменіння для власників особистих селянських господарств та на виплату дотації ОСГ, які утримують три і більше корів і утримання телиць до 2-х річного віку народжених від штучного осіменіння. Крім того надавалась фінансова  підтримка на часткове відшкодування ФГ вартості мінеральних добрив та дотація ОСГ за утримання бджолосімей.

           По Програмі розвитку виноградництва, садівництва і хмелярства з державного бюджету  профінансовано 2.325 млн. грн.  для ТзОВ « Чорниця Волині, які пішли  на відшкодування 80 відсотків вартості придбаного садивного матеріалу ягідних культур.  У минулому році дане підприємство розпочало вирощувати нову   ягідну культуру - жимолость на площі 49 га., яку в  майбутньому планують збільшувати.

   Лісогосподарськими підприємствами району за минулий рік реалізовано продукції на суму 92.1млн. грн.,на 4.8 відсотка менше від показників попереднього року.На 16.6 відсотка менше ніж у 2018 році лісогосподарськими підприємствами було відправлено продукції на експорт (23.4 млн. грн.).

  Стабільно працювало  приватне підприємство  «Фолсаж», яке займається виготовленням плівки для вакуумного пакування. Обсяг реалізованої продукції за 2019 рік по даному суб’єкту господарювання склав7.8 млн. грн. (на 2.4% більше як у попередньому році.)

  На особливу увагу як завжди заслуговує пекарня підприємця Козел Оксани Олексіївни, де не втомлюються шукати і освоювати виробництво нових видів продукції, в середньому за минулий рік асортимент поповнився шістьма новими видами хлібо-булочних виробів. Станом на сьогодні асортимент продукції складає більше 50-ти найменувань і постійно продовжує збільшуватись, адже цьому дозволяє проектна потужність пекарні.

  В середньому за добу там випікають до 5 тис. буханок хліба та 2.5 тис. штук хлібобулочних виробів, зайнято при цьому 42 працівника. Обсяг реалізованої продукції за минулий рік на даному підприємстві склав майже 5 млн. грн.

  Однак є і проблеми, які стримують виробництво -це значна конкуренція, яка в першу чергу впливає на розширення ринку збуту продукції.

  Розвиток підприємництва  був і залишається  одним з пріоритетних напрямів розвитку    району.

  У сфері  підприємницького сектору економіки району сьогодні зайнято    майже 2000 чоловік, в тому числі 855 працюють як підприємці. 

  Завдяки діяльності  підприємницького  сектору  економіки району активно розвиваються в районі  такі галузі як промисловість, торгівля, ресторанне господарство, будівництво,  агропромисловий  комплекс, ринок  цілого ряду платних та  побутових послуг.

  Для підтримки підприємницької ініціативи Любомльська районна філія Волинського обласного центру зайнятості   виплатила  85,114 тис. грн. одноразової  допомоги по безробіттю для відкриття власної справи , яку отримало  3 громадян району.  Середня виплата  в порівнянні з попереднім роком зросла на 12.6 відсотка і склала 28371грн.        

  Розроблена та затверджена  схема планування території Любомльського району та генеральні плани  по  чотирьох  населених пунктах району ( села Забужжя,Ст. Смоляри, Полапи, Гуща ).

  Всього за   три останні роки розроблено генеральні плани по 9 населених пунктах, по 2-х внесено зміни  до існуючих та по дев’яти перебувають у розробці.  Все це  дасть можливість проводити забудову території  в межах і за межами населених пунктів району.

          Установамибюджетноїсфери  району протягомминулого року впроваджено 14 енергозберігаючих заходи  на суму 1,7 млн.грн. в тому числі 533 тис. грн. за кошти місцевого та 1187 тис. грн. за кошти державного бюджетів.

  Розрахунковий економічний ефект становить 380 тис. грн. 

       Серед найбільших проектів, які  вдалось реалізувати  слід назвати: реконструкцію системи опалення в Нудиженському ліцеї (830 тис.грн), заміна котла в Любомльській. гімназії ім.Н.Ужвій(383 тис.грн) і  реконструкція системи опалення з заміною котла в АЗПСМ с.Згорани (193 тис. грн). Крім того на 11 об’єктах бюджетної сфери  проведено замінувікон і дверей на енергозберігаючіна загальну суму 370 тис.грн.

  У житловому секторі з наявних 84 багатоквартирних будинків термомодернізацію (утеплення фасадів) проведено лише у 8.Тут є над чим працювати особливо зараз, коли об’єднання співвласників багатоквартирних житлових будинків  мають   реальну можливість   в даному напрямкузалучати кошти Державного фонду енергоефективності та Програми розвитку ООН (ПРООН), яка фінансується   Європейським Союзом . Роз’яснення Мінрегіону про відшкодування витрат ОСББ на заходи з енергоефективності, і основні етапи співпраці ОСББ з Фондом енергоефективності  розміщено  на веб-сайті  райдержадміністрації у розділі « Енергоефективність».

  Загальнапротяжністьвуличногоосвітлення населених пунктів району складає  135,2 км, яка нараховує  2615 світлоточок.

  У звітному періоді проводилась відповідна робота у напрямку  реконструкції  вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих ламп на території Рівненської, Головненської, Вишнівської об’єднаних територіальних громад та Згоранської сільської ради. Роботи по облаштуванню вуличного освітлення   завершено по 7-ми населених пунктах району, а по  5-ти  процес реалізації проектів по освітленню перебуває у стадії завершення.

   В результаті проведених заходів  введено в експлуатацію 10.5 км мереж зовнішнього освітлення, які розраховані на 176 ліхтарів.

  Протягом минулого року  на експлуатаційнеутримання, поточний та дрібний ремонтдоріг державного  і загальногокористуваннямісцевогозначеннявикористанопонад4,5 млн. грн.

  Завершено  реконструкцію автомобільної дороги державного значення М-07 Київ – Ковель – Ягодин на ділянці 4,1 км дороги, що проходить повз населені пункти Хворостів, Підгородне, Машів (км 478+000 – км 482+100), на яку розпорядженням  КМУ від 06.02.2019 р. № 130-р передбачено було фінансування у розмірі 80 млн. грн.

  Обсяг виробленої будівельної продукції (виконаних будівельних робіт) підприємствами району становив 17,0 млн.грн. На спорудженні будівель виконано 85,6% усіх робіт, решта – на будівництві інженерних споруд.

  Обсягкапітальнихінвестиційзасічень-вересень2019 рокусклав  62,5 млн. грн., що на 13,2 відсоткабільшевідповідногоперіодупопереднього року та складає 1605 гривень на одного мешканця району.

  У житловомубудівництві за рахуноквласнихкоштівгромадян за вказаний період введено в експлуатаціюжитлазагальноюплощею  5,5  тис.кв. м., щомайже на 7 відсотківбільше до аналогічногоперіоду2018 року.

  За кошти  Державного фонду регіонального розвитку і спів фінансування з місцевих бюджетів   завершено реалізацію інвестиційного проекту «Капітальний ремонт стаціонарно-лікувального відділення для постійного проживання одиноких непрацездатних громадян та інвалідів району на вул. Прикордонників,68 в с.Гуща , Любомльського району Волинськоїобласті», загальною кошторисною вартістю 7748,285 тис. грн.

  Протягом 2019 року на даному об’єкті  було профінансовано 4422,619 тис. грн.  в тому числі: 3423.519 тис. грн.  – кошти ДФРР, 999.1 тис. грн. - кошти місцевого бюджету. Роботи завершено в даний час оформляється документація, введення в експлуатацію заплановане  на 1-ше  півріччі поточного року.

   Продовжувалась  реалізація, використовуючи кошти ДФРР ще одного  проєкту -  «Нове будівництво школи на 600 місць в смт. Головно Любомльського району Волинської області», де  у минулому році було освоєно 6494.688 тис. грн.

   В напрямку реалізації   супроєкту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області,   спільного проекту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку « Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» завершено реконструкцію пришкільногоінтернатуЗабузької ЗОШ підамбулаторію ЗПСМ, договірною ціною  майже 10.3 млн. грн.  За кошти Рівненська ОТГ  було облаштовано  приміщення під квартиру для медичних працівників амбулаторії загальної практики сімейної медицини .

  За рахунок субвенції   з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості і спів фінансування з місцевого бюджету    завершено     будівництво Вишнівської амбулаторії загальної практики, загальною кошторисною вартістю 4990.534   тис. грн. У  минулому  році  на даному об’єкті  було освоєно 4940.628 тис. грн. в тому числі з державного бюджету – 4491.48 тис. грн. Крім того у  минулому  році за кошти даного виду субвенції придбано автомобіль швидкої допомоги для  Вишнівської  амбулаторії ЗПСМ,  загальною кошторисною вартістю 499.5 тис. грн.

  Аналогічне будівництво в районі  буде здійснюватись  і у 2020 році.

  Із одержаної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам  на розвиток інфраструктури ОТГ в сумі  12,3 млн. грн., більше половини коштів (50,4%) направлено  на будівництво і капітальний ремонт закладів освіти, 26,8 відсотка  на придбання спецтехніки та 22,8 відсотка на капітальний ремонт адміністративного приміщення.

  Спрямована відповідними розпорядженнями Кабінету Міністрів України у минулому році  субвенція  з державного бюджету  місцевим  бюджетам  на соціально-економічний розвиток окремих територій на загальну суму 7,9 млн. грн., використана  майже на 98%.

  По програмі «Шкільний автобус» за кошти державного і співфінансування з місцевих бюджетів для закладів освіти  Вишнівської і Любомльської ОТГ  придбано  два  шкільних автобуси на загальну суму понад  4.0 млн. грн., один з  яких по Любомльській ОТГ обладнаний місцями для дітей з особливими потребами.

  Для надання додаткових психолого-педагогічних та  корекційно-розвиткових послуг працівниками інклюзивно-ресурсних центрів  Любомльської та Головненської ОТГ   придбано   два спеціальні  автомобілі,          вартістю майже 3,0 млн.грн.

  Освоєно  понад 26,6 млн. грн. коштів передбачених в     місцевих бюджетах  розвитку , які спрямовано на капітальні, поточні ремонти закладів бюджетної сфери, впровадження енергозберігаючих заходів та на розвиток інфраструктури.  Завершено будівництво та введено в експлуатацію адміністративний  будинок Вишнівської сільської ради, загальною кошторисною вартістю майже 8.6 млн. грн.

      За рахунок  субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» касові видатки склали майже 1,5 млн. грн.

  Використано  і перерозподіл залишків субвенції з обласного бюджету на забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов та капітальний ремонт закладів освіти в сумі майже  2,5 млн.грн.

  Об’єднані територіальні громади району визначені учасниками міжнародного проекту за підтримки Програми «U-LEADз Європою» різних раундів, завдяки чому було передбачено облаштувати центри надання адміністративних послуг  відповідно до європейських вимог   у центрах вказаних громад.

  Минулого року у новозбудованому адміністративному корпусі Вишнівської ОТГ вже розпочав роботу перший в області Центр надання адміністративних послуг, створений за підтримки Програми «U-LEADз Європою» першого раунду.ЦНАП надаватиме мешканцям 18 населених пунктів громади 114 адміністративних послуг найнеобхідніших для ОТГ, включно з реєстрацією актів цивільного стану, місця проживання, земельними питаннями, послугами соціального захисту тощо. Дизайн-проект для нового приміщення Центру розробилиекспертиПрограми «U-LEAD з Європою». За рахунокпрограми центр облаштованомеблями ітехнікою, запущено систему електронногодокументообігу та здійсненонавчання персоналу.

           Новий ЦНАП обладнано дитячим куточком та є доступним для людей з інвалідністю.

           Також проведено ремонт приміщення під ЦНАП в адміністративному корпусі Рівненської ОТГ за кошти місцевого бюджету, наповнюваність технікою, меблями та обладнанням буде забезпечено за рахунок програми “U-LEAD з Європою” в 2020 році.

  В рамках цієї ж Програми  продовжено модернізацію та матеріально-технічне забезпечення робочих місць адміністраторів відділу “ЦНАП” виконавчого комітету Любомльської міської ради.

  Одним із пріоритетних завданням держави сьогодні є  соціальний захист  громадян, що підтверджує    фінансування з державного бюджету  на допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим та особам з інвалідністю яким за  2019 ріквиплачено майже 76 млн.грн.

  Протягом 2019 року за призначеннямжитловихсубсидійзвернулось 2483 громадян, призначено 2040 особам на суму понад 1,2млн.грн.

           Готівковусубсидію для відшкодуваннявитрат для придбання твердого пічногопобутовогопалива та скрапленого газу  призначено 2012 громадянам на суму 7,5млн.грн.         Середнійрозмірготівковоїсубсидії для придбанняскрапленого газу, твердого пічногопобутовогопалива  в груднімісяцісклав 3285,56 грн.

  Експорт товарів  за січень-вересень 2019 року становив 1,1 млн. дол. США, імпорт – 2,9 млн.дол. Порівняно із відповідним періодом 2018р. експорт скоротився на 40,1%, імпорт зріс в 1,8 рази. Від’ємне сальдо становило 1,8 млн.дол. (у січні–вересні 2018р. було  позитивне – 158,0 тис.дол.).

  Експортували деревину і вироби з деревини та меблі, імпортували – переважно засоби наземного транспорту, крім залізничного, механічні пристрої, продукцію хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості.

  Основними партнерами району були країни Європейського Союзу, на які припало 73,0% експорту товарів та 90,0% імпорту.

  Автотранспортом спеціалізованих підприємств району, які займалися комерційними вантажними перевезеннями на постійній основі (без урахування перевезень фізичними особами-підприємцями), здійснено 21,2 млн.ткм і перевезено 97,6 тис.т вантажів, що відповідно на 42,2% та в 4,8 раза більше, ніж у 2018р.

  У сфері пасажирських перевезень протягом  звітного періоду райдержадміністрацією  проведено   два   конкурси на приміські автобусні маршрути, що не виходять за межі території району,за результатами   яких укладено  договори по   семи приміських  автобусних маршрутах.  Один договір  по приміському  маршруту «Любомль - Старовойтово» продовжено на термін 5-ти років.

   Внесені зміни  до вимог чинного законодавства, що стосується пасажирських перевезень в  тій частині, що  ОТГ мають право організовувати проведення конкурсів по маршрутах, які діють  в межах об’єднаної територіальної громади, в зв’язку з цим Любомльській ОТГ були передані два договори за об’єктами: «Любомль-Городне» та « Скиби-Бірки-Любомль».

   На жаль  такі об’єкти конкурсу  як: Любомль-Мосир, Любомль - Олеськ, Любомль -Зачернеччя, Зачернеччя – Чорноплеси  залишились без уваги зі сторони перевізників під час  проведення двох конкурсів.

  Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників Любомльського району у липні–вересні 2019 року становила 8361 грн, що на 16,3 відсотка більше відповідного  періоду минулого року  та в 2,0 раза вище рівня законодавчо встановленої мінімальної зарплати. За рівнем заробітків район займав восьму позицію серед районів та міст області.

  Проходить реформування  у галузях освіти, охорони здоров’я,  на  фінішну пряму виходить процес децентралізації.

  Комунальне   некомерційне  підприємство «Центр первинної медичної допомоги  Любомльської районної ради»   працює по   договору з Національною службою здоров’я України.  Станом на 01.01.2020 року з  жителями району підписано   32,3 тисячідекларацій,  що становить 83,6 відсоткивідзагальноїкількостінаселення району.

  В районіутвореночотиридобровільнооб’єднанітериторіальнігромади: Любомльська, Вишнівська, Рівненська та Головненська. Процесомдецентралізації  за підсумками 2019 року охопленопонад93 відсоткитериторії району.

  Об’єднанимтериторіальним громадам делегованіфункції у сфері бюджетно-фінансовоїдіяльності, управліннямайномзакладівосвіти та культури.

  За підсумками минулого року власні доходи по ОТГ склали 128534,2 тис. грн.

  Найбільше власних доходів отримала Любомльська ОТГ- 50204,7 тис. грн., найменше Головненська ОТГ- 6215,1 тис. грн.

  Найкращий показник по рівню дотаційності бюджетів належить Рівненській ОТГ-2,8%, а по Головненській ОТГ він становить 52,86 відсотка.

   

  Відділ інфраструктури, енергетики та довкілля

  райдержадміністрації

   

   

   

  ПРОГРАМА

   ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ЛЮБОМЛЬСЬКОГО РАЙОНУ НА  2019- 2020  РОКИ

  (ЗАВАНТАЖИТИ)

   

   

  СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ОБЛАСТІ У 2018 РОЦІ

   

  Повідомлення Головного управління статистики у Волинській області

   

  НАСЕЛЕННЯ

   Чисельність наявного населення області, за оцінкою, на 1 грудня 2018р. становила 1035,9 тис. осіб. Упродовж січня–листопада кількість жителів зменшилась на 2590 осіб.

   Порівняно з січнем–листопадом 2017р. обсяг природного скорочення збільшився на 484 особи.

   Кількість живонароджених у січні–листопаді становила 10520 дітей, померлих – 12469 осіб.

   

  РИНОК ПРАЦІ

   За даними обласного центру зайнятості, кількість зареєстрованих безробітних на кінець грудня 2018р. становила 7,8 тис. осіб, з них 60,7% – жінки, 35,7% – молодь у віці до 35 років. Кількість безробітних як у міських поселеннях, так і в сільській місцевості за грудень збільшилась відповідно на 4,4% та 23,0% і на кінець року становила 4,6 тис. та 3,2 тис. осіб.

   Рівень зареєстрованого безробіття на кінець грудня становив 1,2% населення працездатного віку, рік тому – 1,3%. Зазначений показник був нижчим серед чоловіків в порівнянні з жінками – 1,0% проти 1,5%, а також у мешканців сільських населених пунктів порівняно з міськими поселеннями – 1,1% проти 1,4%. 

   Середньооблікова кількість безробітних, які отримували допомогу по безробіттю у грудні, склала 5,5 тис. осіб. Середній розмір виплаченої допомоги становив 2577 грн, що дорівнює 69,2% законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (3723 грн).

   Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до державної служби зайнятості, за грудень зменшилась на 794, або на 23,5%, і на кінець місяця становила 2582 одиниці.

   За професійними групами найбільший попит спостерігався на кваліфікованих робітників з інструментом, працівників сфери торгівлі та послуг, робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устатковання, складання устатковання та машин (по п’ятій частині від загальної кількості заявлених вакансій на кожну з перелічених вище груп), а найменший – на кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (1,1%).  

   Навантаження зареєстрованих безробітних на одну вакансію становило 3 особи, місяць тому – 2 особи.

   

  ДОХОДИ НАСЕЛЕННЯ

   Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників підприємств, установ та організацій області (з кількістю працюючих 10 осіб і більше) становила 7324 грн, що на 25,2% більше, ніж у 2017р. (в Україні – 8865 грн і на 24,8% більше). За рівнем зарплати Волинь випередила Кіровоградську, Тернопільську, Херсонську, Чернівецьку та Чернігівську області.  

   Найбільш оплачуваною була робота працівників, зайнятих у виробництві меблів, автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів, машин і устатковання, не віднесених до інших угруповань, у сферах державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування і фінансової та страхової діяльності, де заробітна плата перевищила середній показник по області в 1,8–1,5 раза.

   Найнижчий рівень заробітної плати спостерігався у сферах тимчасового розміщування й організації харчування, виробництва шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів, творчості, мистецтва та розваг і не перевищував 68,8% від середнього рівня по економіці.

   Індекс реальної заробітної плати порівняно з 2017р. становив 112,7% (в Україні – 112,5%).

   Впродовж грудня загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати зменшилась на 37,9% і на 1 січня 2019р. становила 17,7 млн.грн, що дорівнює 1,2% фонду оплати праці, нарахованого за грудень 2018р.

   Кількість працівників, які вчасно не отримали заробітну плату, становила 3,2 тис. волинян, або 1,9% від середньооблікової кількості штатних працівників, зайнятих в економіці. Кожному із зазначених працівників не виплачено в середньому 5516 грн. 

   

  СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

   Субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у 2018р. призначено 180,7 тис. домогосподарств, із них у міських поселеннях – 107,5 тис., у сільській місцевості – 73,2 тис. домогосподарств.

   Сума субсидій, призначених домогосподарствам, становила 78,8 млн.грн, з неї в міських поселеннях – 48,2 млн.грн, у сільській місцевості – 30,6 млн.грн.

   Середній розмір призначеної субсидії на одне домогосподарство у грудні дорівнював 1050,2 грн (у грудні 2017р. – 1384,8 грн).

   Крім того, 28,8 тис. домогосподарств було призначено субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, з них у міських поселеннях – 4,0 тис. домогосподарств, у сільській місцевості – 24,8 тис. домогосподарств.

   Середній розмір призначеної у грудні субсидії цього виду на одне домогосподарство становив 2671,1 грн (у грудні 2017р.– 2577,6 грн).

   Сума субсидій готівкою, отриманих домогосподарствами на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, у 2018р. сягнула 99,8 млн.грн.

   За житло та комунальні послуги волиняни сплатили (враховуючи погашення боргів попередніх років) 1433,8 млн.грн, або 82,5% нарахованих за цей період сум, за постачання електричної енергії – 758,0 млн.грн.

   На кінець грудня 2018р. заборгованість населення зі сплати за постачання природного газу становила 539,8 млн.грн, за централізоване опалення та постачання гарячої води – 86,2 млн.грн, за централізоване постачання холодної води та водовідведення – 27,0 млн.грн, за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 25,0 млн.грн, за вивезення побутових відходів – 7,1 млн.грн, за постачання електричної енергії – 92,0 млн.грн.

   

  СПОЖИВЧІ ЦІНИ

   Індекс споживчих цін (індекс інфляції) в області становив 109,9%, в Україні – 109,8% (за 2017р. – 114,6% та 113,7% відповідно).

   Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищились на 7,5%. Найбільше подорожчали хліб, овочі, пшеничне борошно на 28,6–24,6%. Зросли ціни на макаронні вироби, сметану, рибу та продукти з риби, молоко, кондитерські вироби з борошна, м'ясо птиці, масло, кисломолочну продукцію, сири, свинину – на 14,4–5,4%. В той же час знизилиcь ціни на гречані крупи, фрукти, яйця, сало, цукор на 23,0–9,8%.

   Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 13,4% відбулося за рахунок підвищення тарифів на утримання будинків та прибудинкових територій на 28,6%, природний газ – на 22,9%, гарячу воду, опалення – на 19,8%, каналізацію – на 15,0%, водопостачання – на 12,8%.

   Зростання цін в сфері охорони здоров’я на 10,6% відбулося внаслідок подорожчання послуг лікарень на 28,4%, амбулаторних послуг – на 11,0%, фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання – на 8,2%.

   Підвищення цін на транспорт у цілому на 12,2% зумовлено подорожчанням проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті на 31,0%, в залізничному пасажирському транспорті – на 26,1%, палива та мастил – на 9,9%.

   У сфері зв’язку ціни зросли на 12,2% за рахунок подорожчання поштових послуг в 1,8 раза, підвищення абонентної плати за користування мобільним зв'язком на 22,4%, місцевим телефонним зв’язком – на 22,0%, мережею Інтернет – на 5,6%.

   Зростання вартості послуг освіти на 18,4% пов’язано з підвищенням плати за перебування дітей у дошкільних закладах на 22,8%, за навчання у вищих навчальних закладах – на 18,6%, на курсах іноземних мов – на 8,6%.

   

  ПРОМИСЛОВІСТЬ

   Індекс промислової продукції за підсумками року становив 102,3%, у т.ч. у добувній промисловості та розробленні кар’єрів – 92,1%, у переробній – 102,5%, постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 101,8%.

   У переробній промисловості досягнуто приросту у металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин та устатковання, виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності, текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів, коксу та продуктів нафтоперероблення, хімічних речовин і хімічної продукції на 18,4 – 0,9%. У виробництві харчових продуктів, напоїв зберігся рівень виробництва 2017р.

   Підприємствами області реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на суму 30,9 млрд.грн, або 29,7 тис.грн у розрахунку на одну особу.

   

  СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО

   За попередніми даними, у 2018р. порівняно з 2017р. індекс сільськогосподарської продукції становив 103,1%, у т.ч. у сільськогосподарських підприємствах – 110,8%, у господарствах населення – 97,7%.

   Індекс продукції рослинництва становив 106,7%, у т.ч. в аграрних підприємствах – 117,8%, господарствах населення – 99,4%.

   У 2018р. зібрано 1233,5 тис.т зернових та зернобобових культур у масі після доробки, що на 5,9% більше порівняно з 2017р. Це рекордний за останні роки урожай. Середня врожайність зерна становила 42,0 ц з га (на 4,7% більше).

   Виробництво буряку цукрового фабричного (522,2 тис.т) зменшилося на 15,8% (за рахунок скорочення зібраної площі на 13,5% та зниження урожайності на 2,7%).

   Урожай ріпаку і кользи (136,4 тис.т) збільшився на 38,1%, що зумовлено збільшенням площі його збирання у 1,5 раза при урожайності 32,2 ц з га. Виробництво сої (99,9 тис.т) на 21,9% вище врожаю 2017р.

   Обсяг виробництва соняшнику становив 69,5 тис.т, що в 1,8 раза більше, ніж у 2017р. Вирощують цю культуру переважно у сільськогосподарських підприємствах.

   Господарствами усіх категорій зібрано 1164,5 тис.т картоплі (на 2,2% більше, ніж у 2017р.), 280,2 тис.т культур овочевих (на 7,4% менше), 42,9 тис.т культур плодових та ягідних (на 16,3% більше).

   Індекс продукції тваринництва становив 97,9%, у т.ч. у сільськогосподарських підприємствах – 101,4%, господарствах населення – 95,1%.

   Господарствами усіх категорій реалізовано на забій 162,1 тис.т худоби та птиці (у живій масі), що на 1,3% менше 2017р., вироблено 390,8 тис.т молока (на 5,1% менше) та 202,9 млн.шт яєць (на 0,2% більше).

   Частка господарств населення в загальному виробництві цих продуктів тваринництва складала відповідно 35,2%, 77,7% та 88,4%.

   За попередніми розрахунками, на 1 січня 2019р. загальна кількість великої рогатої худоби склала 137,3 тис.голів (на 0,7% менше, ніж на 1 січня 2018р.), у т.ч. корів – 91,8 тис. голів (на 0,2% більше), свиней – 285,5 тис. голів (на 9,5% менше), овець і кіз – 16,3 тис. голів (на 4,1% менше), птиці всіх видів – 7,4 млн. голів (на 5,9% менше). У господарствах населення утримувалось 67,3% загальної кількості великої рогатої худоби, у т.ч. корів – 79,3%; свиней – 71,5%, овець і кіз – 92,6%, птиці всіх видів – 39,6%.

   

  БУДІВНИЦТВО

   Обсяг виробленої будівельної продукції (виконаних будівельних робіт) становив 1787,8 млн.грн. Індекс будівельної продукції порівняно з 2017р. склав 97,9%.

   Будівництво будівель скоротилось на 14,0% (у т.ч. житлових – на 3,3%, нежитлових – на 19,6%), інженерних споруд – зросло на 19,1%.

   На спорудженні будівель виконано 56,0% усіх робіт, решта – на будівництві інженерних споруд.

   Нове будівництво, реконструкція та технічне переоснащення становили 69,9% від загального обсягу виробленої будівельної продукції, капітальний і поточний ремонти – 24,0% та 6,1% відповідно.

   Будівельники м.Луцька та Луцького району забезпечили 82,4% всього обсягу виробленої будівельної продукції.

   

  ЗОВНІШНЯ ТОРГІВЛЯ ТОВАРАМИ

   Експорт товарів у січні–листопаді порівняно з відповідним періодом 2017р. збільшився на 9,9% і становив 695,4 млн.дол. США, імпорт – на 6,7% і складав 1318,5 млн.дол. Від’ємне сальдо дорівнювало 623,1 млн.дол.

   У загальному обсязі експорту товарів переважали машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, деревина і вироби з деревини, меблі, недорогоцінні метали та вироби з них, текстильні матеріали та вироби, продукти рослинного походження, живі тварини; продукти тваринного походження.

   Основу товарної структури імпорту складали палива мінеральні; нафта і продукти її перегонки, машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, засоби наземного транспорту, крім залізничного, пластмаси, полімерні матеріали, каучук, гума, недорогоцінні метали та вироби з них, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, текстильні матеріали та текстильні вироби, живі тварини; продукти тваринного походження.

   Основними партнерами в експортно-імпортних операціях були країни Європейського Союзу (ЄС), на які припадало 78,2% загального обсягу експорту та 57,7% імпорту товарів.

   Серед країн ЄС значними були обсяги торгівельних операцій з Німеччиною, Польщею, Нідерландами, Угорщиною та Литвою.

   

  ВНУТРІШНЯ ТОРГІВЛЯ

   Оборот роздрібної торгівлі, який включає дані щодо роздрібного товарообороту підприємств (юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля, становив 16,3 млрд.грн, що у порівнянних цінах на 2,4% більше обсягу 2017р.

   Роздрібний товарооборот підприємств роздрібної торгівлі (юридичних осіб) склав 10,3 млрд.грн, що у порівнянних цінах на 3,1% більше обсягу 2017р.

  ТРАНСПОРТ

   Автомобільним транспортом перевезено 5,1 млн.т вантажів та виконано вантажооборот обсягом 1,8 млрд.ткм, що відповідно на 9,6% та 17,1% більше, ніж рік тому. Підприємства автотранспорту перевезли майже три чверті загального обсягу вантажів, решту – фізичні особи-підприємці.

   Усіма видами транспорту (крім залізниці) виконано пасажирооборот обсягом 2,2 млрд.пас.км та перевезено 101,0 млн. пасажирів, що відповідно на 8,3% більше та на 2,2% менше ніж у 2017р.

   Послугами автомобільного транспорту (з урахуванням перевезень фізичними особами-підприємцями) скористалося 69,1 млн. пасажирів, що на 6,8% менше від обсягів перевезень пасажирів у 2017р., міського електротранспорту – 31,9 млн. пасажирів, що на 9,4% більше.

   Крім того, залізничними станціями області (за попередніми даними) відправлено 1,1 млн.т вантажів та 2,2 млн. пасажирів, що відповідно на 5,8% більше та на 8,0% менше обсягів 2017р.

   

   

   

  Переглядів 7822
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любомльська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любомльській райдержадміністрації.
  Адреса: 44300, м.Любомль, вул. Незалежності, 23, ф. 24183, т. 24264; E-mail: info@lbmadm.gov.ua
  © 2014 lbmadm.gov.ua