17 лютого 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Оголошення
 • Громадська рада при РДА
 • Вивчення громадської думки
 • Центр надання адмін послуг
 • Регуляторна політика
 • Державний реєстр виборців
  Інформація з установ району
 • Очищення влади
 • Цивільний захист та безпека
 • Порядок реєстрації
 • Реєстр містобуд. умов та обм.
 • Я МАЮ ПРАВО!
 • АРХІВ НОВИН

  « Лютий 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28        

  Економіка

  Виконання Програми економічного і соціального розвитку Любомльського району
  за 9 місяців 2017 року

   Аналізуючи основні економічні показники за січень-вересень 2017 року слід відзначити  позитивну динаміку  обсягу реалізованої продукції переробки, зокрема збільшено на 2,9 млн. грн., яка склала 18 млн. грн. в тому числі 83.3 % даної продукції було відправлено на експорт.

   В районі  функціонує 27 фермерських  господарства, що більше аналогічного періоду минулого року на три одиниці та 7 сільськогосподарських підприємств ( на рівні минулого року).

   Сільськогосподарськими  підприємствами  району  під урожай  2018 року посіяно 2193 га. В порівнянні з минулорічним показником площі посівів  збільшено  на 290 га,  або  15,2 відсотка .

   За січень-вересень 2017 року  сільськогосподарськими  підприємствами  району  намолочено понад 7 тис. тонн   зернових та зернобобових ( на 1,3 тис.тонн більше  минулорічного). 

   На виконання  програми розвитку сільськогосподарського  виробництва на 2013-2017 роки  в поточному році в  районному  бюджеті передбачено   110 тис. грн., освоєно 41,4 тис. грн. ( 37.6%).

   Крім того 30 тис. грн. передбачено  із обласного бюджету  на виплату  дотації для власників особистих селянських господарств, хто утримує  три  і більше  корови, виплачено  16,1 тис. грн..  Фінансовою підтримкою скористалось 24 жителі району.

   Серед підприємств, які успішно працюють у агропромисловому комплексі району і при цьому займаються виробництвом екологічно чистої продукції слід назвати:  ПП’ ’Екоферма  , яке    розводить  овець і кіз  , відкрило цех по переробці молочної продукції та планує будівництво молочного блоку потужністю 3 тонни в день сировини, ФГ ’’ Вест-Фенікс , яке займається  розведенням  страусів, овець  м’ясного  напрямку. Створено ТзОВ «Чорниця Волині»,  в планах якого вирощування лохини на площі 200 га.

   У будівельній галузі за рахунок  власних  коштів громадян протягом  1 півріччя поточного року введено в експлуатацію житла загальною площею 4,6  тис.кв.м, що на 27,3 відсотка більше відповідного періоду минулого року.

   Обсяг виконаних будівельних робіт склав 3,8 млн. грн..

   У поточному році отримано коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів економічно-соціального розвитку окремих територій на загальну суму понад 4,6 млн. грн., де планується реалізувати 25 проекти (для порівняння з минулим роком це на 4,5% більше (2016р. - 4.4 млн. грн.).. Серед найбільших проектів: Капітальний ремонт приміщення ( заміна вікон і дверей) Хворостівського НВК, Капітальний ремонт сільського  клубу в с. Бережці, Реконструкція центральної площі в м. Любомль, Капітальний ремонт даху Любомльської  ЦРЛ та ряд інших проектів, серед яких є такі,  що необхідно вносити зміни у назви.

   Любомльською міською та Рівненською сільськими радами освоєно 5.8  млн. грн. на капітальний та поточний ремонт доріг місцевого значення та комунальних.

   Завершено ремонтні роботи по трьох інфраструктурних проектах які реалізувались на умовах спів фінансування з обласного та місцевих бюджетів.

   Використовуючи фінансові ресурси обласного фонду регіонального розвитку та районного бюджету  проведено капітальний ремонт автомобільної дороги С 031004 Головне–Скрипиці-Чорноплеси від км 1+000 - до км 1+540 (по с. Масловець).

   Продовжується робота по впровадженню енергозберігаючих заходів  у бюджетній сфері району. Використовуючи  кошти місцевого та державного  бюджетів протягом  9-ти місяців поточного року впроваджено  16  енергозберігаючих   заходів на загальну  суму  1.65 млн. грн., економічний ефект  від впровадження складе більше 1 млн. грн.( 1.054  млн. грн.).

   Так  у закладах освіти  району проведено  заміну котла  в  Любомльській  ЗОШ 1-111 ступеня №3 , димової труби  Нудиженського НВК ЗОШ І-ІІІ ступеня-дошкільний навчальний заклад, ремонт водопровідно-каналізаційних мереж Любомльського ДНЗ №2, заміну  вікон на енергозберігаючі і поточний ремонт каналізації у Головненському ДНЗ, поточний ремонт системи опалення Бірківського  дошкільного навчального закладу із заміною котла. Проводиться заміна старих котлів в Вишнівському НВК.

   На проведення  ремонтних робіт по галузі освіти використано  більше 2 млн.грн.,    а для зміцнення матеріально-технічної бази установ освіти використано   майже 2.3 млн.грн.

   Продовжує розвиватись   підприємницький сектор економіки району.

   Саме завдяки діяльності  підприємницьких формувань в районі активно розвиваються такі галузі як  промисловість, торгівля, ресторанне господарство, будівництво,  агропромисловий комплекс, ринок  цілого ряду платних і побутових послуг населенню.

   Найбільш розвиненою  є галузь торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг, де працює  265  магазинів, 29 закладів ресторанного господарства,  100  суб’єктів   підприємницької  діяльності  надає  різного  роду платні та побутові послуги.

   На початок 2017 року в районі функціонувало  89 малих та 5  середніх  підприємств, крім того у сфері малого бізнесу працювало  971   фізична особа – підприємець.

   Важливий внесок у розвиток реального сектору економіки району здійснюють  сьогодні такі суб’єкти малого та середнього бізнесу:  ТзОВ « Верніколор» - офіційний дистрибютер високоякісних лакофарбових матеріалів провідних виробників Італії;  ПП  «Фолсаж» - виготовлення плівки для вакуумного пакування, де обсяг реалізованої продукції  за січень-вересень 2017 року склав 5,5 млн. грн.(на 21,4% більше як за відповідний період торік), пекарня підприємця Козел Оксани Олексіївни, де    за добу випікають  до  4.5 тис. буханок  хліба та 2 тис. штук хлібобулочних виробів, зайнято при цьому 30 працівників.  Асортимент продукції на підприємстві сягає  в даний час 46-ти  найменувань і продовжує збільшуватись.

   Для підтримки підприємницької ініціативи районний центр зайнятості профінансував одноразову допомогу по безробіттю для відкриття власної справи в сумі 52,4 тис. грн., яку отримало  четверо  громадян району.

   З метою інформаційного та ресурсного забезпечення, надання    практичної допомоги  суб’єктам малого бізнесу  та з метою залучення інвестицій в економіку району на веб-сайті райдержадміністрації  сформовано базу даних про  вільні виробничі  площі , вільні земельні ділянки,  які не використовуються і можуть бути запропоновані суб’єктам підприємницької діяльності, об’єкти незавершеного будівництва,  розміщено  інформацію про розроблені суб’єктами господарювання району інвестиційні проекти , які можуть реалізуватися на території району.

   Бюджет району по доходах загального фонду за січень – вересень  2017 року виконаний на    100,7   відсотка  до уточненого призначення.

   Власних доходів надійшло 70425,2 тис. грн., що на 18916,5 тис. грн. більше плану помісячного призначення. Забезпечується виконання всіх запланованих видів доходів  та виконання планових показників всіма  місцевими бюджетами району крім Згоранської сільської ради.

   На споживчому ринку області у вересні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищились на 2,7%. Найбільше подорожчали  яйця (на 44,8%) та  сало (на 22,3%). Зросли ціни на  яловичину і телятину, свинину, молоко, м'ясо птиці, кисломолочну продукцію, сметану, рис, масло, безалкогольні напої, макаронні вироби на 7,9–1,1%.

   Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 3,1%.

   Одяг і взуття подорожчали на 5,6%, зокрема, одяг – на 7,7%, взуття – на 3,2%.

   Підвищення цін на транспорт на 1,5% відбулося внаслідок  подорожчання проїзду в залізничному транспорті на 4,7%, обслуговування та ремонту власних транспортних засобів – на 4,5%, палива та мастил – на 3,1%, проїзду у таксі – на 2,8%.

   Прямі іноземні інвестиції станом на 01 липня 2017 року склали 286,0 тис.дол. США.

   Обсяг експорту товарів у січні–серпні поточного року становив 1097,1 тис.дол. США, імпорту – 941,7 тис.дол. Порівняно з відповідним періодом минулого року експорт та імпорт зменшився відповідно на 20,5% та 3,3 %. Позитивне сальдо становило 155,4 тис.дол.

   Експортували деревину і вироби з неї та насіння і плоди олійних рослин, в основному  до Румунії, Німеччини та Польщі.

   Імпортували пластмаси, полімерні матеріали та продукцію хімічної промисловості з Італії та Німеччини.

   Середньомісячна заробітна плата штатних працівників Любомльського  району у січні–червні  поточного року становила 6073 грн, що в 1,9 рази  вище рівня законодавчо встановлених мінімальної зарплати, в області відповідно – 5682 грн. та в 1,8 раза вище.  За рівнем заробітків  район ранжувався третім серед районів і міст області (після міста Нововолинськ та Луцького району).

   У сфері соціального захисту населення за призначенням різних видів соціальних допомог, житлових субсидій та компенсаційних виплат протягом січня - вересня 2017 року звернулось 6610 громадян.    

   Протягом січня-вересня 2017 року виплачено різного роду допомог  та компенсаційних виплат на загальну суму  59,7 млн. грн.

   Значну суму  складають:  допомога при народженні дитини 23,1 млн. грн.. та   державна   соціальна   допомога  малозабезпеченим сім’ям, з початку року призначено такої допомоги 1006 сім’ям на суму  більше 16,9 млн. грн. Порівняно з минулими роками середній розмір  державної соціальної допомоги збільшився, тому що більшість одержувачів, а саме 60 %  – це багатодітні родини. Середній розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у вересні 2017 року склав 5017 грн.  

   Протягом січня — вересня поточного року за призначенням житлових субсидій звернулось 4177 громадян,  що на 159  більше, ніж  за відповідний період минулого року.

   Готівкову субсидію для відшкодування витрат для придбання твердого пічного побутового палива та скрапленого газу в  2017 році вже призначено 3437 громадянам на суму понад 10,0млн.грн.

   Субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом січня- вересня 2017 року призначено 3944 особам на суму 1,8  млн.грн.

   Середній розмір готівкової субсидії в вересні місяці склав 2635,44 грн.

   Станом на 01 жовтня 2017 року загальна кількість пенсіонерів в районі становить 9583 особи, що на 276 осіб  менше як на відповідну дату минулого року.

   Середньомісячний розмір пенсії  склав 1578,14 грн.,  збільшився на 11,7 відсотка до відповідного періоду минулого  року.

   Відсоток забезпечення  виплати  пенсії власними надходженнями по району   станом на 01.10.2017 року становить 37,5 відсотків (50,3 млн.грн.).

   Повністю забезпечено своєчасне та в повному обсязі фінансування пенсійних виплат, заборгованості із виплати пенсій і допомог в районі немає.

   За 9 місяців  2017 року 1686  незайнятих, які скористались послугами Любомльського РЦЗ, отримали кваліфіковану допомогу. Статус безробітного мали  1118  осіб.

   За направленням центру зайнятості у звітному періоді працевлаштовано  503 особи. Рівень працевлаштування безробітних громадян  склав  18 %.

   Протягом   2017  року проходили професійне навчання 187 безробітних.

   Середній розмір виплаченої допомоги по безробіттю склав 1641 гривню.

   Проведено 474 різного роду семінарів для безробітних, в яких було задіяно 2508 безробітних.

   Проводится постійна робота у напрямку покращення матеріально-технічної бази закладів освіти, медицини та культури району.

   На проведення ремонтних робіт в галузі освіти використано понад  2,7 млн.грн., а на зміцнення матеріально-технічної бази установ понад 2,5 млн. грн..

   За 9 місяців2017 року медична  субвенція ТМО Любомльського і Шацького районів профінансована на 80 відсотків, додаткова дотація на оплату комунальних послуг та енергоносіїв - на 57відсотки.

   Видатки на медикаменти становлять 778,0 тис.грн. при плані 1201,3тис.грн., що становить 65 відсотки.

   Крім передбачених бюджетних коштів, до ТМО Любомльського  і Шацького районів надійшло позабюджетних коштів  у сумі 707,1тис.грн..

   Розпорядженням  РДА №77 від 02.03.2017року та №277 від 02.07.2017 року були виділені кошти на забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет(при плані - 313,10 тис.грн., профінансовано – 105,2 тис.грн.), 300,0 тис.грн. на проведення поточного ремонту котлів і 2,0тис.грн. на придбання таблетованої солі.

   Місцевим бюджетом було надано кошти для придбання медичного обладнання, зокрема: монітор пацієнта у відділення анестезіології та інтенсивної терапії для вимірювання частоти дихання, температури, неінвазивний безперервний серцевий викид та генерувати сигнали тривоги у дорослих – 147,0тис.грн та коагулятор у хірургічне відділення для виконання хірургічних маніпуляцій по виконанню доступу розсічення й резекції паренхіматозних органів, а також значних масивних тканин - 75,0тис.грн.

   Для капітального ремонту даху  Любомльської центральної районної лікарні ТМО Любомльського і Шацького районів виділено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в сумі 500,0 тис.грн. та кошти обласного і районного бюджету в сумі 865,0 тис.грн..

   За 9 місяців поточного року вартість одного ліжко-дня по медикаментах становить 10,65грн.(при плані на 2017рік 7,59грн.), а вартість одного ліжко-дня по харчуванню – 10,48грн.(при плані на 2017рік 8,46грн.), а для інвалідів війни та прирівняних категорій вартість одного ліжко-дня по медикаментах становила 65,0грн., а вартість одного ліжко-дня по харчуванню – 48,66грн.

   Крім того,за 9 місяців 2017 року прийнято 20 молодих спеціалістів, з них 9 лікарів та 11 осіб середнього медичного персоналу. Працівники ТМО постійно підвищують свою категорію та кваліфікацію.

   По Центру ПМСД медичну допомогу населенню району надають 7 амбулаторій ЗПСМ і 53 ФАПи. В даних закладах працює 16 лікарів, 85 середніх медичних працівників, з них пройшли підвищення кваліфікації 9 сестер медичних, 2 лікарів ЗПСМ.

   За 9 місяців поточного року по комунальному закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги Любомльського і Шацького районів» проведено:

  -капітальний  та поточний ремонт ФАПів у селах Рівне  та с.  Борова.

  -ремонт покрівлі  у ФАПіс.Бережці, утеплення фасаду, поточний ремонт приміщення ФАПус.Радехів.

   Практично у стадії завершення сьогодні роботи по  поточному ремонту АЗПСМ у с.Олеськ  та ФАПу у с. Старовойтове.

   До кінця року буде проведено заміну  вікон та вхідних дверей у ФАПі с.Полапи, кошти виділені Рівненською сільською радою.

   Всі названі роботи виконані за кошти місцевих бюджетів.

   Закладами культури району з початку року надано платних послуг на суму 125.8 тис.грн.

   За рахунок  усіх джерел фінансування до бібліотек району надійшло 1428  примірники книг на суму 87,2 тис. грн., в т.ч. 203 примірники на суму 13,9 тис.грн. за рахунок бюджетних коштів.

   Придбано музичної апаратури, комп’ютерного обладнання та іншого інвентаря та обладнання в заклади культури загальною вартістю 181,9 тис.грн.(кошти районного бюджету, субвенції  сільських рад та від наданих платних послуг).

   Протягом поточного року виготовлені ПКД та проведені експертизи проектів на ремонти Рівненського та Вишнівського СБК, Коцюрівського і Бережецького сільських клубів, використано 66,2 тис.грн.  На поточний ремонт витрачено 71,6 тис.грн. В стадії завершення капітальні ремонти РівненськогоСБК та Бережецького сільського клубу (1231,4 тис.грн.)

   Значною залишається заборгованість за спожиту електроенергію.

   Станом на 01.10.2017 року заборгованість за спожиті енергоносії включаючи попередні періоди становила 4098,8 тис. грн. Рівень проплати склав 98,8 відсотка. В  порівнянні до початку року заборгованість збільшилась на 637,1 тис. грн. (18,4%). Значно приростило заборгованість  в порівнянні до початку року населення району (736,9 тис. грн.).

   Стовідсотково за спожиту електроенергію розраховуються сільгоспоживачі, житлово-комунальний сектор та підприємства і установи, що фінансуються з обласного та місцевого бюджету.

   Серед невирішених залишаються питання дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці та  легалізація зайнятості населення.

   Вирішення проблемних питань, які стоять на порядку денному сьогодні мають забезпечити стабільну і злагоджену роботу господарського комплексу району  вцілому.

   

  Загальний стан економіки району за січень-червень 2017 року

   Аналізуючи основні економічні показники за 1 півріччя 2017 року, слід відзначити  що лісогосподарськими підприємствами району збільшено  в порівнянні з відповідним періодом минулого року обсяг реалізованої продукції переробки ( заготовки для європіддонів, дубові заготовки, пиломатеріал обрізний і необрізний) на 2,4 млн. грн., яка за січень-червень 2017 року склала 12 млн. грн. в тому числі 76,5% даної продукції було відправлено на експорт.

   В районі функціонує 27 фермерських  господарства, що більше аналогічного періоду минулого року на три одиниці та 7 сільськогосподарських підприємств ( на рівні минулого року).

   Значно  збільшились  у  поточному році  посіви  гороху,  посіяно  816 га технічних культур, на 370 га  більше посіяно сої.

    початку року агроформуваннями району посіяно 3082 га ярих культур, що більше відповідного періоду   минулого року на 950 га, або на 45%.

   Серед кращих слід назвати такі  агропідприємства як ТзОВ’’Волиньагро’’, ТзОВ‘’ЕКОПЕЛ’’, ФГ’’Олміт’’.

   У напрямку  забезпечення  населення  екологічно – чистою продукцією працює   ПП’ ’Екоферма», яке   займається  розведенням  овець і кіз,   в майбутньому планує будівництво молочного  блоку,    ФГ ’’ Вест-Фенікс ’’ , яке  займається  розведенням  страусів   і овець  м’ясного  напрямку  у найближчих  планах    -   вирощування  лохини  на площі -150га.,  ТзОВ’’Чорниця Волині’’ у поточному році планує висадити лохину на площі  200га  .

   За І півріччя 2017 року профінансовано по Програмі розвитку сільськогосподарського  виробництва на 2013-2017 роки   28,5 тис. грн.  на здешевлення  вартості  штучного  осіменіння для власників особистих селянських господарств.

   Обсяг реалізації на забій (у живій масі) сільськогосподарських тварин по агроформуваннях району за звітний період  склав 189 центнерів, що більше відповідного періоду минулого року на 33,1%.

   Зросло поголів’я овець та кіз на 6,5% і склало  станом на 01.07.2017 року 198 одиниць.

   Бюджет району по доходах загального фонду за січень – червень  2017 року виконаний на  104,7 відсотка  до уточненого призначення.

   Власних доходів надійшло 52117,3 тис. грн., при плановому завданні 29256,4тис. грн., що на10804,9 тис. грн. більше відповідного періоду минулого року. Забезпечується виконання всіх запланованих видів доходів  та виконання планових показників всіма  місцевими бюджетами району крім Штунської і Згоранської місцевих рад.

   В районі проходить сезон заготівель ягід  та грибів. На даний час  до районної комісії  з питань  організації заготівель  лісових ресурсів надійшли заяви  від п’яти тимчасових лісокористувачів, якими  сплачено до місцевих бюджетів збір за спеціальне використання лісових ресурсів в сумі   49,1 тис. грн.

   Продовжує розвиватись підприємницький сектор економіки району, саме завдяки  діяльності малих підприємницьких формувань активно розвиваються такі галузі як промисловість, торгівля, ресторанне господарство, будівництво,  агропромисловий  комплекс, ринок  цілого ряду платних та  побутових послуг.

   Для підтримки підприємницької ініціативи районний центр зайнятості профінансував одноразову допомогу по безробіттю для відкриття власної справи в сумі 26,4 тис. грн., яку отримало  троє  громадян району.

   З початку року районним центром зайнятості проведено 58  різного роду заходів для безробітних   по трьох напрямках: «Зимова агрошкола», « Підтримка культури і туризму», «Школа безпеки та порядку».

   На початок 2017 року в районі функціонувало  89 малих та 5  середніх  підприємств,крім того у сфері малого бізнесу працювало  971   фізична особа – підприємець.

   Важливий внесок у розвиток реального сектору економіки району здійснюють  сьогодні такі суб’єкти малого та середнього бізнесу:  ТзОВ « Верніколор» - офіційний дистрибютер високоякісних лакофарбових матеріалів провідних виробників Італії;  ПП  «Фолсаж» - виготовлення плівки для вакуумного пакування, де обсяг реалізованої продукції  за січень-червень 2017 року склав 3,6 млн. грн.( на 15.5% більше як за відповідний період торік), пекарня підприємця Козел Оксани Олексіївни, де    за добу випікають  до  4.5 тис. буханок  хліба та 2 тис. штук хлібобулочних виробів, зайнято при цьому 30 працівників.  Асортимент продукції на підприємстві сягає в даний час 46-ти  найменувань і продовжує збільшуватись.

   У напрямку залучення іноземних інвестицій успішно працює ТзОВ « Л-транс» , яке  планує залучити 1 млн. Євро іноземних інвестицій   на   будівництво спеціальних складів  для зберігання вантажів   і послідуючого  перевантаження  з вагонів колії 1435 мм (Євро) у вагони колії 1520 мм (СНД). Вже ввезено спеціальну техніку та обладнання  на загальну  суму майже 204 тис. Євро.

   Найбільш розвиненою   у сфері підприємництва є галузь торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг, де працює  265  магазинів, 29 закладів ресторанного господарства,  100  суб’єктів   підприємницької  діяльності  надає  різного  роду платні та побутові послуги.

   У звичному режимі працює  Центр  надання  адміністративних послуг,  де в даний час надається 37 видів послуг. Протягом  звітного періоду  замовникам   надано 5404 адмінпослуги ,  що на 1814 послуг  більше  ніж було видано за відповідний періодом минулого року. 

   За пропозиціями місцевих рад  було  сформовано  перелік доріг місцевого значення і вулиць комунальної власності, реконструкцію та  ремонт яких  заплановано провести у поточному році  за рахунок коштів обласного бюджету на умовах спів фінансування з місцевих бюджетів на загальну суму 23,8 млн. грн., який  погоджено із управлінням інфраструктури і туризму облдержадміністрації , Службою автомобільних доріг у Волинській області  та затверджено рішенням  сесії обласної ради № 13/13 від 12.04.2017 року.

   Співфінансування сьогодні вже передбачили  Рівненська, Вишнівська сільські , Любомльська міська  та районна ради. Однак  в  районному бюджеті  із необхідних 500 тис. грн. передбачено лише 200 тис. грн. , 11,8 млн. грн. передбачено профінансувати із обласного бюджету та з перевиконання доходів митниці,  про те виділено станом на сьогоднішній день   лише  545 тис. грн. Ремонтні роботи  в даний час тривають на двох об’єктах із зазначеного переліку це експлуатаційне утримання доріг загального користування місцевого значення : О 031698 Адамчуки-Згорани на ділянці між селами Голядин та Згорани та О 031063 від а/д М-07-Хворостів-Олеськ-до а/д Т-03-02 км 11+500 до км 16+700 9 від траси Любомль-В.Волинський до кінця с. Олеськ).

   Крім цього такими  місцевими радами як Любомльська міська, Вишнівська та Рівненська сільські у поточному році планується освоїти на капітальний та поточний ремонт місцевих та комунальних   доріг 11,7 млн. грн., освоєно на звітну дату  4,4 млн. грн. У стадії завершення перебувають три інфраструктурні проекти по Рівненській сільській раді на суму  майже 785 тис. грн.

   16 червня 2017 року  управлінням капітального будівництва облдержадміністрації  оголошено конкурс на визначення підрядника  по реалізації проекту   КЗ « Центр  первинної медико-санітарної допомоги у Любомльському і Шацькому районах» « Поліпшенняздоров’я на службі у людей», зокрема проведення реконструкції будівлі пришкільного інтернату Забузької ЗОШ І-ІІ ст. під амбулаторію загальної практики ( сімейної медицини за коштиСвітового банку, загальна кошторисна вартість якого становить    4.6 млн. грн.  .

   В стадії завершення - проект  міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу «Центр надання адміністративних послуг як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади» загальною вартістю  1,5 млн. грн., де  1 млн. грн.  – це кошти міжнародної технічної допомоги, що дасть можливість перевести центр надання адміністративних послуг в інше приміщення і значно покращити якість надання адміністративних послуг.

   15 інвестиційних проектів  від району подавалось на конкурс по обласному фонду регіонального розвитку , відібраний до реалізації  лише один  «Дорога до дому» –Капітальний ремонт автомобільної дороги С 031004 Головне-Скрипиці-Чорноплеси від км 1+000 - до км 2+500 (по с. Масловець)  на суму 1200 тис. грн., станом на сьогодні прийнято рішення щодо до фінансування з районного бюджету даного проекту на суму 300 тис. грн.  (загальна  кошторисна  вартість   становить – майже 3.3 млн. грн.).

   У цьогорічних планах   передбачено і   реалізацію  інвестиційних проектів за рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій в сумі  3483 тис. грн., Серед найбільших проектів: Капітальний ремонт приміщення ( заміна вікон і дверей) Хворостівського НВК, Капітальний ремонт сільського  клубу в с. Бережці, Реконструкція центральної площі в м. Любомль, Капітальний ремонт даху Любомльської  ЦРЛ , Капітальний ремонт покрівлі Радехівського сільського будинку культури та ряд інших проектів.

   Серед проектів, які реалізуються у сфери охорони здоров’я слід назвати поточні ремонти ФАПів сіл Борове, Старовойтове, Радехів та АЗПСМ у с. Олеськ. Завершено ремонт покрівлі у ФАПі с. Бережці.

   Крім передбачених бюджетних коштів, до ТМО Любомльського  і Шацького районів надійшло позабюджетних коштів  у сумі 454,4 тис.грн., найбільше надійшло від медичних послуг (зубопротезування, медичні огляди) (156,5тис.грн.) та від благодійної організації  «Лікарняна каса» ( 247,4 тис.грн. в натуральній формі).

   В даний час здійснюється підготовка господарства району до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років і відповідно до проведеного моніторингу проходить реалізація таких проектів як:

  -заміна димової труби Нудиженського НВК ЗОШ 1-111 ступеня-дошкільний навчальний заклад;

  - поточний ремонт системи опалення Бірківського ДНЗ із заміною котла;

  - завершення ремонту  тепломережі: Любомльський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – районагімназія» ім. Н. Ужвій;

   У стадії завершення поточний ремонт котельні із заміною котла у Любомльській ЗОШ І-ІІІ ступеня №3.

   Відділ освіти продовжить реалізацію проектів по облаштуванню   внутрішніх санвузлів у загальносвітніх навчальних закладах  сіл Запілля та Сильно, де із обласного  та районного бюджетів  виділено  відповідно по  200 тис. грн.

   Передбачені кошти в  районному  бюджеті (840 тис. грн..)на проведення реконструкції  надвірного санвузла Головненської  ЗОШ 1-111 ступеня та  капітальний ремонт даху в  у даному навчальному закладі

   Установами бюджетної сфери  району протягом січня-червня поточного року впроваджено 6 енергозберігаючих заходів на суму 1134,1тис. грн., економія при цьому становить 211 тис. грн.

   У м. Любомлі відбулась презентація проекту "Сонячна енергія на благо громади", який був реалізований за участі Фонду Ігоря Палиці "Тільки разом" та громади Любомля. Завдяки проекту  вулиця Шевченка буде освітлюватись за допомогою сонячних батарей, які перетворюють сонячне випромінювання в електроенергію.

   Роздрібний товарооборот підприємств району за 1 квартал поточного року склав 117,7 млн. грн.

   Роздрібний товарооборот підприємств у розрахунку на одну особу населення становить 2986,5 гривень, тоді як у минулому році був 2761,7 гривень.

   Індекс фізичного обсягу товарообороту торгової мережі у % до відповідного періоду попереднього року становить 94,9%.

   Ціни на споживчому ринку області у червні 2017р. порівняно з попереднім місяцем зросли на 1,4%, з початку року – на 7,7%, в Україні –  на 1,6% та на 7,9%  відповідно.

   У червні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищились на 3,0%. Найбільше подорожчали  яйця, овочі, фрукти (на 25,1–10,6%). Підвищились ціни на сало, м'ясо та м'ясопродукти, рис, хліб, рибу та продукти з риби, сметану (на 6,3–1,0%). В той же час подешевшали продукти переробки зернових, молоко, цукор, масло (на 3,1–1,0%).

   Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 1,8%, у т.ч. тютюнові вироби – на 2,9%, алкогольні напої – на 1,0%.

   У сфері пасажирських перевезень з початку року райдержадміністрацією  проведено  один  конкурс на приміські автобусні маршрути, що не виходять за межі території району, де було подано сім маршрутів, на чотири об”єкти конкурсу, зокрема:   Любомль – Чорноплеси,    Любомль -  Мосир ,  Любомль-Підлісся ( через Гущу),   Любомль-Черемошна Воля-Любомль    пропозицій від  перевізників, які бажали б взяти участь у зазначених  конкурсах  не надійшло.

   Автотранспортом спеціалізованих підприємств району, які займаються комерційними перевезеннями вантажів на постійній основі, (без урахування перевезень фізичними особами-підприємцями), перевезено 5,3 тис.тонн, що на 5,2 відсотка більше, ніж за відповідний період минулого року.

   З  початку року суб’єкти господарської діяльності району здійснювали експортно-імпортні операції з представниками ділових кіл  Німеччини, Польщі, Великої  Британії, Австрії. 

   Підприємства району відправляли переважно деревину і вироби з деревини.

   Товарна структура експорту товарів була сформована за рахунок реалізації продукції ДП «Любомльське лісове господарство та ДП «Прибузьке лісове господарство». 

  Обсяг експорту товарів у січні-травні поточного року становив 630,7  тис.дол. США, імпорту – 550,8 тис.дол. Позитивне сальдо становило 79,9 тис.дол.

   На кінець червня в районному центрі зайнятості перебувало на обліку 543 безробітних, що на 7,4 % менше, ніж рік тому, з них 88,8 % отримували допомогу по безробіттю. За сприяння служби зайнятості у січні–червні  працевлаштовано 284 осіб, рівень працевлаштування становив 11,3 %.

   Середньомісячний розмір пенсії  на 01.07.2017 року склав1577,38 грн. і збільшився на 11,8  відсотка (169,25 грн.) до відповідного показника на звітну дату торік.

   Фінансування пенсійних виплат протягом звітного періоду проведено на суму 86,5 млн. грн., що на  7.0 млн. грн. більше аналогічного періоду минулого року.

   На звітну дату в районі нараховувалось 9595 пенсіонерів, зменшилась їх кількість в порівнянні з минулим роком на 292 особи.

   В загальному обсязі доходів бюджету Пенсійного Фонду за січень-червень поточного року власні кошти склали 33,3 млн. грн.

   Питома вага власних надходжень до загальної потреби у виплаті пенсій становить майже 48 відсотків.

   Постійно збільшується кількість пенсіонерів, які бажають одержувати пенсію через установи банків, з початку року через установи банків виплачено пенсій та грошової допомоги на суму 23,2 млн. грн., що дозволило скоротити видатки на оплату послуг  підприємству поштового зв»язку і додатково спрямувати на виплану пенсій 350 тис. грн.

   Постійна  увага в районі  приділяється покращенню побутових умов найбільш незахищених верств населення району. 

   Протягом І півріччя 2017 року виплачувались державні допомоги сім’ям з дітьми.Сума нарахованих допомог склалапонад 40,6 млн. грн. З 1 травня поточного року відбулось збільшення прожиткового мінімуму для призначення всіх видів соціальних допомог. Середній розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у червні склав 4893 гривні.

   Протягом  січня — червня 2017 року за призначенням житлових субсидій звернулось 3766  громадян. 

   Готівкову субсидію для відшкодування витрат для придбання твердого пічного побутового палива та скрапленого газу вже призначено2035  громадянам на суму 5,6 млн.грн.,середній розмір якої склав 2754,5 грн.

   Субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом січня- червня 2017 року призначено 2386 особам на суму 2796,3 тис.грн., середній розмір в червні місяці –3029,31 грн.Порівняно з минулим роком середній розмір готівкової субсидії збільшився майже на 25 відсотків.

   В районі  розпочато добровільне об’єднання територіальних  громад, 30 квітня поточного року  відбулись вибори у Вишнівській об’єднаній територіальній громаді куди увійшло 6 сільських рад, загальна площа становить  майже 427 кв. км , населення складає 6,9 тис. жителів. Машівська сільська рада планує приєднатись до утвореної ОТГ.

   В червні місяці  відповідними розпорядженнями  голови  обласної державної адміністрації  затверджено  висновки  щодо відповідності Конституції і Законам України проектів  рішень щодо проведення добровільного об»єднання територіальних громад Любомльської міської, Рівненської сільської та Головненської селищної рад .

   Основною метою економічного і соціального розвитку  району  і надалі залишається  впровадження економічних реформ задля   побудови конкурентоспроможної економіки,  забезпечення гідних умов життя і рівних можливостей для всебічного розвитку кожного громадянина, зміцнення громадянського суспільства та утвердження ефективної і відповідальної влади на всіх рівнях району.

  Відділ регіонального розвитку райдержадміністрації

   

  Загальний стан економіки району за січень-грудень 2016 року

  Аналізуючи основні економічні показники за 2016 рік слід відзначити  позитивну динаміку обсягу реалізованої продукції лісогосподарськими підприємствами району, якими   реалізовано продукції   на 69,4 млн. грн., що на 32,3% більше, як торік ,  в тому числі 36,8 млн. грн. ( 53,0 %) – це продукція відправлена на експорт.

  Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) без ПДВ та акцизу  за 2016 рік становить 24,1 млн. грн., що в розрахунку на одного жителя  району складає 609 грн.

  Сільськогосподарськими  підприємствами  району  під урожай  2017 року посіяно 1390 га. В порівнянні з минулорічним показником площі посівів  збільшено  на 544 га(  64,3 відсотка ) .

  У  2016 році  агроформуваннями    намолочено 6113 тонн   зернових та зернобобових ( у 2 рази  більше до  попереднього року),  середня  урожайність    становить  32,6  ц/га, що на 35 відсотків більше як у 2015 році.  

  Сільгоспідприємствами  району  (крім малих)  за звітний період вирощено   42,6 т худоби (у живій масі), що у 1,2 рази  більше, ніж у 2015 році, збільшився також  валовий  надій  молока та надій молока на одну корову відповідно на 3,3 та 76,5 відсотків.

  Серед підприємств, які успішно працюють у агропромисловому комплексі району і при цьому займаються виробництвом екологічно чистої продукції слід назвати:  ПП’ ’Екоферма  , яке    розводить  овець і кіз  , планує  будівництво молочного  блоку ,  та ФГ ’’ Вест-Фенікс , яке займається  розведенням  страусів, овець  м’ясного  напрямку , у найближчих планах   вирощування  лохини  на площі -150га.

  Бюджет району по доходах загального фонду за січень –грудень   2016 року виконаний на    111,4   відсотка  до уточненого призначення. В порівнянні з 2015 роком доходи зросли на 38.5 млн. грн.

  Власних доходів  район отримав  майже  89.4 млн. грн., понад план отримано  26.2 млн. грн. Виконання власної дохідної частини забезпечено всіма місцевими бюджетами району.

  Обсяг виконаних будівельних робіт за звітний період склав 15,7млн. грн.

  Завершено  будівельні роботи на  чотирьох інвестиційних проектах, які реалізувались по проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», загальна кошторисна вартість даних проектів становить майже 1.3 млн. грн.

  За вказані кошти вдалось провести  перекриття даху, заміну  вікон і дверей, утеплення фасаду, та ремонт в середині приміщення у ФАПі с. Нудижі; перекрито дах, замінено вікна і двері, проведено водопостачання та водовідведення  по АЗПСМ смт. Головне; перекрито дах, замінено вікна на енергозберігаючі   по Гущанській АЗПСМ; проведено  реконструкцію вуличного освітлення в с. Коцюри.

  У минулому році району  виділено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів соціального-економічного  розвитку окремих територій на загальну суму 3,99 млн. грн., за які  планувалось реалізувати 32 проекти, реалізовано 19( 3,55 млн. грн.).

  Крім цього майже  2.8  млн. грн.  було спрямовано району за пропозиціями депутатського корпусу з обласного бюджету на регіональний розвиток, за рахунок яких реалізовувалось   10  інвестиційних проектів .

  Завершено реконструкцію навчально-виховного комплексу « загально-освітня школа 1-111 ступеня-дошкільний навчальний заклад» в с. Рівне, загальною  кошторисною  вартість 6328 тис. грн. , в тому числі 1842.9 тис. грн. це   кошти   Державного Фонду регіонального розвитку .

  Протягом звітного періоду за рахунок різного роду бюджетів  на території району проводились капітальні та поточні ремонти вулиць та доріг . Освоєні кошти склали 19,068 млн. грн.  в тому числі:

            на  дороги загального користування місцевого значення – 3,2 млн. грн.

            по ремонту  комунальних  доріг ( за рахунок коштів місцевих рад району) освоєно 10,346 млн. грн. ( на території Рівненської, Римачівської, Куснищанської, Радехівської, Вишнівської  сільських та Любомльської міської  ради);

  Освоювались кошти і по ремонту  доріг  обласного підпорядкування місцевого значення (Висоцьк – Терехи-Замлиння-Штунь-Радехів на ділянці Штунь-Радехів) - 1,022 млн. грн.

  Проведено ремонт  дороги державного значення Т03-02 Піща-Шацьк-Любомль-Володимир-Волинський-Павлівка-Горохів-Берестечко-Козин-Кременець-(М-06) від км 45+500 до 49+090 ( в межах м. Любомль),  де  освоєно 5,0 млн. грн. 

  Ряд  інвестиційних  проектів впроваджено силами суб’єктів  підприємницької діяльності району  , серед найбільших   будівництво: магазину в с. Згорани , дорожньої  станції  обслуговування вантажних автомобілів в с. Вишнів , салону краси з фітнес - залом  та  станції технічного контролю колісних транспортних засобів і гаражів із побутовими  приміщеннями   в м. Любомль , пункту сервісного обслуговування транспортних засобів в межах Рівненської сільської ради поруч а/д « Київ- Ковель-Ягодин», АЗС з пунктом сервісного обслуговування водіїв та пасажирів в с. Старовойтове ,  автозаправочного комплексу з пунктом сервісного обслуговування водіїв, мийкою та станцією технічного обслуговування на території Рівненської сільської ради. У стадії завершення  перебуває  реконструкція лікувального комплексу районної лікарні під житловий комплекс « Княжий» в м. Любомль, який розрахований на 48 квартир.

   Завдяки діяльності  підприємницьких формувань в районі активно розвиваються такі галузі як  промисловість, торгівля, ресторанне господарство, будівництво,  агропромисловий комплекс, ринок  цілого ряду платних і побутових послуг населенню.

   Важливий внесок у розвиток реального сектору економіки району здійснюють  сьогодні такі суб»єкти малого та середнього бізнесу:  ТзОВ « Верніколор» - офіційний дистриб»ютер високоякісних лакофарбових матеріалів провідних виробників Італії;  ПП  «Фолсаж» - виготовлення плівки для вакуумного пакування; пекарня підприємця Козел Оксани Олексіївни, де    за добу випікають  до  4.5 тис. буханок  хліба та 2 тис. штук хлібобулочних виробів, зайнято при цьому 30 працівників.  Асортимент продукції на підприємстві сягає   46-ти  найменувань і продовжує збільшуватись.

  Найбільш розвиненою   у сфері підприємництва є галузь торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг , де працює  265  магазини, 29 закладів ресторанного господарства,  120  суб»єктів   підприємницької  діяльності  надає  різного  роду платні та побутові послуги.

   Для підтримки підприємницької ініціативи районний центр зайнятості  протягом  минулого  року профінансував одноразову допомогу по безробіттю для відкриття власної справи в сумі  майже 58 тис. грн., яку отримало п’ять громадян району.  Навчання у галузі підприємництва пройшло    10 осіб.

   У центрі надання адміністративних послуг райдержадміністрації  надається 49 видів послуг, за звітний період надано 10802  адмінпослуги, в середньому за місяць оформляється  900  адміністративних послуг.

  Район отримав перемогу у конкурсі   і  є  учасником  міжнародного проекту щодо налагодження роботи центру надання адміністративних послуг, відповідно до європейських вимог, реалізація якого буде здійснюватись у поточному році  . Загальна кошторисна вартість проекту становить 1.5 млн. грн. в т.ч. кошти Європейського Союзу 1 млн. грн.

   Автотранспортом спеціалізованих підприємств району, які займаються комерційними перевезеннями на постійній основі, (без урахування перевезень фізичними особами-підприємцями), здійснено 0,2 тис.пас.км і перевезено 19,1 тис.осіб (відповідно на 38,3% і 4,9% більше, ніж у  2015р.). У рейтингу міст та районів області за обсягами пасажирських перевезень район посів сьоме місце після міст обласного значення, Горохівського і Ківерцівського районів.

  Відповідно до даних обласного управління статистики на споживчому ринку області у грудні підвищились ціни на овочі, кисломолочну продукцію,  сметану, масло, сир, м’який сир, цукор, молоко, свинину, соняшникову олію,  хліб, рис, яловичину і телятину, сіль, макаронні вироби, спеції, продукти переробки зернових,  яйця, фрукти.

  В той же час спостерігалось зниження цін  на сало, м'ясо птиці, маргарин, безалкогольні напої, одяг і взуття .

  Прямі іноземні інвестиції  в районі станом на 01 жовтня  2016 року склали 238,7 тис.дол. США.

  У напрямку залучення іноземних інвестицій успішно працює ТзОВ « Л-транс» , яке  планує залучити 1 млн. Євро іноземних інвестицій   на   будівництво спеціальних складів  для зберігання вантажів   і послідуючого  перевантаження  з вагонів колії 1435 мм (Євро) у вагони колії 1520 мм (СНД).  Станом на 01.01. 2017 року  залучено іноземних інвестицій на суму 197,4 тис. Євро  в т.ч. майже  на  109 тис. Євро  ввезено спеціальну техніку .

  Обсяг експортутоварів у січні–листопаді минулого року становив 1413,7 тис.дол. США, імпорту – 1225,8 тис.дол. Порівняно з відповідним періодом 2015р. експорт та імпорт збільшився відповідно на 6,7% та 42,1 %. Позитивне сальдо становило 187,9 тис.дол.

  Експортували деревину і вироби з неї та насіння і плоди олійних рослин, в основному  до Румунії, Німеччини та Польщі.

  Імпортували пластмаси, полімерні матеріали та продукцію хімічної промисловості з Італії та Німеччини.

  Основними партнерами району є країни Європейського Союзу, на які припало 93.6% експорту товарів та 96.9% імпорту.

   У соціальній сфері району управлінням соціального захисту населення  виплачено допомог  та компенсаційних виплат на загальну суму  понад 70  млн. грн..

  Протягом  2016 року   4.7 тис. домогосподарств  були призначені субсидії на відшкодування витрат для  придбання твердого пічногопобутового палива та скрапленого газу   на суму 9.7 млн. грн.

  За житло та комунальні послуги жителі району сплатили , враховуючи погашення заборгованості попередніх років 1.6 млн. грн.. або 105,8% нарахованої суми.

  Станом на 01 січня 2017 року загальна кількість пенсіонерів в районі становила 9777  осіб.

  Середньомісячний розмір пенсії  склав 1519,02 грн. і  зріс на 9 відсотків до попереднього  року.

  Впродовж минулого року забезпечено в повному обсязі фінансування пенсійних виплат  у встановлені строки на загальну суму 166,9 млн.грн.

  Заборгованості із виплати пенсій і допомог в районі немає.

  У 2016 році в Любомльському районного центрі зайнятості на обліку перебувало 1476 незайнятих громадян. На вільні та новостворені робочі місця    працевлаштовано незайнятих та безробітних  779 осіб. Середній розмір виплаченої допомоги по безробіттю склав 1393 гривні.

  Проводится постійна робота у напрямку покращення матеріально-технічної бази закладів освіти, медицини та культури району.

  Продовжується робота по впровадженню енергозберігаючих заходів  , використовуючи  кошти місцевого бюджету  впроваджено  39  енергозберігаючих   заходів на загальну  суму  7,6 млн. грн., економічний ефект  від впровадження  становить 3,6  млн. грн.

  За  2016 рік  проведено        необхідні ремонтні роботи у ФАПах  сіл Борова, Запілля, Бережці, Радехів, Римачі, Замлиння, Олеській АЗПСМ (заміна вікон і дверей на енергозберігаючі, перекриття даху, поточний ремонт в середині приміщення, ремонт пічного опалення).

  Для зміцненя матеріально-технічної бази установ освіти використано 2169,4 тис. грн., ремонтних робіт проведено на суму   5252,2  тис.грн.,

  У галузі культури 2419,8 тис. грн..  освоєно  на ремонтні роботи закладів  на придбання музичного обладнання, сценічних костюмів, інвентаря - 594,8 тис. грн.. на комплектування фондів бібліотек району і передплати періодичних видань виділено 50,0 тис. грн.

  Основною метою економічного і соціального розвитку  району  і надалі залишається  впровадження економічних реформ задля   побудови конкурентоспроможної економіки,  забезпечення гідних умов життя і рівних можливостей для всебічного розвитку кожного громадянина, зміцнення громадянського суспільства та утвердження ефективної і відповідальної влади на всіх рівнях району.

        

  Відділ регіонального розвитку 

  райдержадміністрації

  Переглядів 3704
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любомльська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любомльській райдержадміністрації.
  Адреса: 44300, м.Любомль, вул. Незалежності, 23, ф. 24183, т. 24264; E-mail: info@lbmadm.gov.ua
  © 2014 lbmadm.gov.ua