22 червня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Оголошення
 • Громадська рада при РДА
 • Вивчення громадської думки
 • Центр надання адмін послуг
 • Регуляторна політика
 • Державний реєстр виборців
  Інформація з установ району
 • Очищення влади
 • Цивільний захист та безпека
 • Порядок реєстрації
 • Реєстр містобуд. умов та обм.
 • Я МАЮ ПРАВО!
 • АРХІВ НОВИН

  « Червень 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30  

  1001

  001

  002

  003

  banner160x236meet your child

  004

  005

  006

  Для громадян з порушенням слуху.jpg

  007

  008

  Понеділок, 11 вересня 2017 16:05

  На нараді проаналізували організацію роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

  Про організацію  роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, 11 вересня, на щотижневій нараді з керівниками управлінь, відділів та  структурних підрозділів райдержадміністрації.

  Інформуючи по даному питанню директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, повідомила, що Любомльський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є спеціальним закладом, що забезпечує організацію та проведення на території району соціальної роботи із соціально незахищеними категоріями сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. Робота працівників районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та  першочергово  зосереджується на ранньому  виявленні сімейних  криз з метою надання  необхідної допомоги у вирішенні проблем, зокрема:

  - збереженні сімейного середовища для дитини;

  - запобіганні  вилученню дітей  із сімей;

  - допомозі соціально неадаптованим сім’ям у набутті навичок відповідального батьківства та пошуку власних ресурсів для самостійного розв’язання життєвих проблем сім’ї.

  Тому основною метою діяльності центру є здійснення соціальної підтримки сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах (СЖО). Основними проблемами сімей у складних життєвих обставинах традиційно залишаються складні стосунки в сім’ї, зловживання алкогольними напоями, сім’ї в яких є діти з фізичними вадами, сім’ї, у яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Центр виявляє та обліковує сім’ї, які опинилися в СЖО, здійснює соціальний супровід різних категорій сімей, надає консультації з питань виховання дітей в сім’ї, догляду за дитиною,  сприяє оформленню державних допомог, пільг, наданню гуманітарної допомоги з різних джерел, незаборонених чинним законодавством, переадресовує до центрів зайнятості для подальшого працевлаштування, сприяє у влаштуванні дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в прийомні сім`ї, ДБСТ.

  Спеціалісти Центру постійно проводять роботу з сім’ями, аби своєчасно виявити серед них такі, що опинилися в складних життєвих обставинах. В рамках роботи відділу соціальної підтримки сім’ї за 8 місяців  2017 року соціальними послугами Любомльського РЦСССДМ охоплено 548 сімей/осіб (в яких виховується 1056 дітей до 18 років). Серед категорій отримувачів  послуг 322 – сім’ї учасників АТО, 2 – сім'ї, де один чи кілька членів мають інвалідність, 90 – особи, яким призначена державна допомога при народженні дитини, 23 сімей, члени яких перебувають/перебували у конфлікті з законом, 53 сімей постраждалі від жорстокого поводження та насильства, 8 – внутрішньо переміщені сім’ї, 4 сім’ї (у них 7 дітей), в яких є ризик виникнення соціального сирітства, 1 сім’я  ( в них 4 дітей), діти з яких перебувають в інтернатних закладах за заявою батьків, на даний час охоплена соціальним супроводом, 17 сімей, де є алкозалежні, 12 одинокі матері та інші.

  У звітному періоді 42 сім’ї (в яких виховується 103 дитини) перебуває  на обліку сімей в складних життєвих обставинах. З них 9 сімей, в яких виховується 23 дитини було охоплено соціальним супроводом. В ході соціального супроводу надавались соціальні, інформаційні та педагогічні  послуги, консультування та профілактичні бесіди. В 9 сім’ях налагоджено (відновлено) соціальні зв’язки, 3 сім’ям надано сприяння в отриманні допомоги одягом, іграшками для дітей в 2 сім’ях  санітарно-гігієнічні умови проживання покращені. З 33 сім’ями (в них 80 дітей) робота велась за карткою обліку роботи із сім’єю, усім їм  було надано ряд соціальних послуг без оформлення соціального супроводу. Осіб, які вчинили насильство, попереджено про відповідальність за вчинення неправомірних дій. Регулярно з членами сімей, які перебувають на обліку як такі де вчиняються насильства проводяться профілактичні бесіди щодо популяризації здорового способу життя, належного виховання дітей та недопущення насилля над ними. Під час обстеження житлово-побутових умов проживання дітей, які виховуються в сім'ях, що опинилися в складних життєвих обставинах, з батьками проводяться бесіди, щодо неприпустимості вчинення правопорушень та насильства, бесіди про обов'язки і відповідальність батьків, які не забезпечують належний догляд та виховання дітей, відповідно до чинного законодавства. Даним сім'ям надавалися послуги, спрямовані на вихід із складних життєвих обставин.

  Працівником центру РЦСССДМ здійснюється соціальне супроводження дитячого будинку сімейного типу Борбічів ( на даний час 8 вихованців). У цьому році  дитячий будинок сімейного типу Борбічів  поповнився двома вихованцями (Гайовий Роман, Трофименко Валерій) , а один з вихованців був виведений із ДБСТ у зв’язку з закінченням навчання ( Цекот Дмитро). Батьки-вихователі в повному обсязі задовольняють потреби дітей, відповідально відносяться до своїх обов’язків та порад працівника Центру.

  На виконання спільного наказу №288/4322 від 28.10.2008 р. «Про затвердження Порядку взаємодії КВІ і центрів соціальних служб для сім та молоді щодо забезпечення соціального супроводу і контролю за поведінкою дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково» Любомльський РЦСССДМ здійснює соціальну роботу із особами, які перебувають на обліку в районному секторі з питань пробації. У 2017 році  до Центру звернулося 17 осіб( з них 1 неповнолітній, 1 особа з числа дітей-сиріт), засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, яким надано 64 соціальні послуги. Також здійснено 17 оцінок потреб в сім’ях, члени яких перебувають на обліку в РСПП. Робота проводиться і з особами, які повернулися з місць позбавлення волі, від початку року надійшло 3 повідомлення про таких осіб. На 2 з них складено оцінку потреб.

   Робота Центру ведеться як за місцем проживання учасників АТО, так і на базі Центру. В результаті здійснення візитів у вищевказані сім’ї складено    

   248 оцінок потреб сім’ї (особи). На кожного демобілізованого учасника  складено анкету учасника АТО, визначено потреби сім’ї. Особам та сім’ям надані інформаційні, соціально-педагогічні, соціально- побутові, соціально-економічні, соціально-правові та психологічні послуги та консультації. В результаті наданих послуг відбулося сприяння особам в отриманні соціальних допомог. При потребі учасникам АТО та членам їх сімей запропоновано звертатися  за консультацією до спеціалістів Центру.

  Важливим напрямком роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є профілактично – просвітницька робота, яка здійснюється в школах району, а також в пришкільних оздоровчих таборах, за місцем проживання щодо запобігання поширенню негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, пропаганда здорового способу життя, де надаються психологічні, педагогічні консультації з питань взаємовідносин дітей з однолітками, гармонійного розвитку особистості. У звітному періоді спеціалістами Центру проведено вікторини про здоров’я у дитячих пришкільних оздоровчих таборах. З учнями були проведені бесіди, під час яких діти активно спілкувалися, пропонували власні рекомендації як потрібно поводитись, щоб зберегти та зміцнити здоров’я. Розіграно ігротеку в санаторії «Згорани» «7 правил здорового способу життя», яка включала ряд ігор, що охоплювали основні правила ведення здорового способу життя.         Проведено 3 групові  заходи в загальноосвітніх закладах Любомльського району щодо інформаційної кампанії «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства», якими охоплено 97 осіб, з категорії міська/сільська учнівська молодь.

  В Любомльському районному секторі з питань пробації Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції проведено захід на тему «Торгівля людьми: міфи, уявлення, реальність», приурочений до святкування Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

  У Відділі прикордонної служби «Ягодин» проведено відео лекторій на тему «Торгівля людьми: це може трапитись з кожним» роботою охоплено 30 осіб. В липні 2017 року проведено інформаційну кампанію «Збережи своє право на свободу!!!» в селі Старовойтове поблизу митного поста «Ягодин». Учасниками заходу були  громадяни, які прибули для перетину кордону, роботою охоплено близько 150 осіб.

  До Дня матері, яке святкувалося у другу неділю травня, Любомльський РЦСССДМ проводив з 10 по 13 травня тематичні зустрічі "Уклін вам, любі неньки" із врученням подарунків матерям та дружинам загиблих воїнів антитерористичної операції

  Напередодні Міжнародного дня захисту дітей районний центр проводив акцію «Книжечка для дитини героя». Всі дітки загиблих учасників антитерористичної операції з нагоди дитячого свята отримали книжечки відповідно до  свого віку.

  У серпні Любомльський РЦСССДМ завдяки допомоги першого заступника голови Любомльської РДА, голови Любомльської районної ради провів благодійну акцію «Зберімо дитину до школи» з метою збору шкільного приладдя для дітей  із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей внутрішньо переміщених осіб та двох дівчаток-першокласниць, батьки яких загинули в АТО.  За сприяння благодійного фонду «Ковчег» 8 серпня проведено захід приурочений початку нового навчального року для дітей учасників АТО. В результаті діти провели гарно час та отримали подарунки.

  За результатами вище перелічених  заходів  підготовлено та розміщено відповідні  публікації на офіційному веб-сайті Волинського ОЦСССДМ . Станом на вересень місяць 2017 року розміщено 47 публікацій.  

  Протягом 2017 року спеціалісти РЦСССДМ приймали участь у проведенні наступних групових заходах.

  Святкування Міжнародного дня захисту дітей

  Любомльський РЦСССДМ спільно з сектором молоді та спорту Любомльської РДА 1 червня 2017 року у м. Любомль провели оздоровчо-призовий пробіг «Спробуй свої сили», присвячений Дню захисту дітей, для  діток 2009 – 2011 р.н. Всі бажаючі, які попередньо зареєструвалися, спробували свої фізичні сили, отримали задоволення та безліч позитивних емоцій. Таке дійство проводилося вперше. Учасників було поділено на команду дівчат та команду хлопців. Серед членів кожної з команд визначено призові місця. Кожна дитина на фініші, незважаючи на зайняте місце, отримала морозиво та м’яч, а переможці забігів – грамоту, медаль та призи від спонсорів змагань.

         - До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми 26 липня 2017 року Волинський обласний та Любомльський районний ЦСССДМ за інформаційної підтримки ГО “Велес+” провели чергову акцію “Збережи своє право на свободу”. При консультуванні громадянам розповідали про правила безпеки під час перебування за кордоном та роздано понад 1000 буклетів “ПАМ’ЯТКА для громадян України, які виїжджають за кордон”.

  Любомльський РЦСССДМ активно співпрацює з громадськими та волонтерськими організаціями такими, як: Любомльський фонд «Ковчег», Всеукраїнський громадський рух «Сила права», ГО учасників АТО «Миротворець», представником УГКЦ отцем Володимиром Уляном, який неодноразово надавав гуманітарну допомогу іграшками для дітей із соціально незахищених сімей. У 2017 році Любомльським РЦСССДМ проводиться робота із сім’ями загиблих учасників щодо допомоги в оформленні позовної заяви проти Російської Федерації , як держави- агресора, до національного суду України з метою отримання компенсації матеріальної та моральної шкоди.

  Переглядів 128
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любомльська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любомльській райдержадміністрації.
  Адреса: 44300, м.Любомль, вул. Незалежності, 23, ф. 24183, т. 24264; E-mail: info@lbmadm.gov.ua
  © 2014 lbmadm.gov.ua