28 вересня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Оголошення
 • Громадська рада при РДА
 • Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Вивчення громадської думки
 • Центр надання адмін послуг
 • Регуляторна політика
 • Державний реєстр виборців
  Інформація з установ
 • Очищення влади
 • Цивільний захист та безпека
 • Порядок реєстрації
 • Реєстр містобуд. умов та обм.
 • Правова допомога
 • Графіки руху
 • Протидія домашньому насильству
 • COVID-19 Коронавірус
 • Містобудівна документація
 • АРХІВ НОВИН

  « Вересень 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30        
  Понеділок, 02 вересня 2019 12:18

  Обережно, південноамериканська томатна міль!

  Південноамериканська томатна міль (Tuta аbsoluta Meyr.) – карантинний шкідник.Родина шкідника – країни Південної Америки, перші відомості про її знаходження на Європейському континенті надійшли з Іспанії у 2006 р. У 2010 році південноамериканська томатна міль (ПАТМ) вже була виявлена в Болгарії, на Кіпрі, у Німеччині, Іспанії, Угорщині, Ізраїлі, Туреччині та на території України в помідорах, завезених з Іспанії та Нідерландів.

  В Україні у феромонних пастках вперше південноамериканську томатну міль знайшли у 2012 році на Херсонщині, у Скадовському та Голопристанському районах.

   Нещодавно південноамериканську томатну міль вперше було  виявлено у Волинській області у Володимир-Волинському районі при  плановому обстеженні феромонними пастками.

   Цей шкідник вважається одним з найнебезпечніших лускокрилих шкідників томатів. Ушкоджені томатною міллю плоди погано зберігаються, загнивають і втрачають товарну якість,а втрати врожаю можуть складати від 50 до 100%!

  Томатна міль – олігофаг, що живиться на пасльонових культурах (помідори, картопля, баклажани тощо). ПАТМ є комахою з високою швидкістю розмноження – шкідник завершує одне покоління за 28 днів, а плодючість самки становить від 60 до 120 яєць. Після виходу з яєць личинки занурюються  в рослину і починають живитися, створюючи міни в листях, роблячи ходи в стеблах, пагонах, квітках, незрілих плодах, а пізніше – і в зрілих. Міни личинок збільшуються в довжину і ширину в процесі розвитку і живлення личинок. У випадку їх високої чисельності від листя залишаються тільки скелетні жилки і велика кількість екскрементів личинок.

  Враховуючи велику шкідливість південноамериканської томатної молі, боротьба з нею є одним з важливих і першочергових завдань усіх землекористувачів. Реальну загрозу становить можливість проникнення цьо­го шкідника до овочевих теплиць, особливо якщо до них потрапляють плоди чи тара імпортного походження. І якщо в теплиці, у разі виявлення шкідника, його можливо знищити за один – два роки (провести, наприклад, виморожу­вання і зміну культури), то у відкритому грунті це зробити буде надзвичайно складно у зв’язку з особливостями розвитку молі.

  Ефективні засоби боротьби:

  -Плоди пасльонових культур, насіннева і продовольча картопля, при завезенні їх з районів розповсюдження карантинних молей родини Gelechiidae, мають бути вільними від них.

  -Обов’язковий моніторинг для своєчасного виявлення шкідника як візуальним методом, так і застосовуючи феромонні пастки.

  -Пакування тільки в нову тару або дизінфіковану після ретельного огляду на відсутність в ній личинок, лялечок чи дорослх комах.

  -Зберігати плоди пасльонових культур краще в умовах відбитого світла та аерації (повна темрява сприяє розвитку шкідника).

  -Місця зберігання урожаю пасльонових культур, у тому числі картоплесховища, мають бути очищені та дезінфіковані певними інсектицидами.

  -Обов’язкове пропагування певних знань серед виробників, які вирощують пасльонові культури та зберігають пасльонову рослинну продукцію, про небезпечність цих шкідників.

  -Хімічний контроль тільки системними інсектицидами з обов’язковим чергуванням препаратів.

  -Обов’язкове знищення поживних решток та дотримання оптимальних строків збирання урожаю

  -Виконання агротехнічних заходів, яки включають в себе глибоку оранку на 25-30 см, своєчасне знищення рослинних решткив та бур’янів родини пасльонових, яки можуть служити місцем резервації шкідника.

  При застосуванні пестицидів необхідно керуватися «Переліком дозволених до використання пестицидів в Україні» з дотриманням норм та періодів очікування. Перші обробки рекомендовано проводити після початку льоту метеликів. Подальші обробки проводять з інтервалом в 10-15 днів. Досить дієвим є використання інсектицидів разом з поливною водою при крапельному поливі. За рекомендаціями закордонних спеціалістів, хімічні препарати застосовують при потраплянні більше 10 метеликів за тиждень в одну феромонну пастку, при меншій кількості – слід обмежуватися застосуванням біологічних заходів,(наприклад,біологічним препаратом лепідоцид з інтервалом 8-10 днів).

  Будьте уважні, при виявленні ознак пошкодження рослин південноамериканською томатною міллю негайно повідомте про це Любомльське районне управління  ГУДержпродспоживслужби у Волинській області, за адресою: м. Любомль, вул.Брестська, 55.

                                                  Провідний спеціаліст відділу фітосанітарних заходів управління фітосанітарної безпеки у Любомльському районі Сильчук  Антоніна Михайлівна

                                           

  Переглядів 342

  Галерея зображень

  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любомльська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любомльській райдержадміністрації.
  Адреса: 44300, м.Любомль, вул. Незалежності, 23, ф. 24183, т. 24264; E-mail: info@lbmadm.gov.ua
  © 2014 lbmadm.gov.ua