Версія для друку
П'ятниця, 14 лютого 2020 11:47

Відбулося навчання-семінар з сільськогосподарськими товаровиробниками району

Вчора, 13 лютого відбулося навчання-семінар з сільськогосподарськими товаровиробниками району. Семінар проходив під головуванням Людмили Петриканин -  заступника департаменту агропромислового розвитку Волинської обласної державної адміністрації, яка повідомила, що стартує пілотна версія Державного аграрного реєстру за підтримки ЄС. Також заступниця розповіла про переваги реєстру для агровиробників , як працюватиме реєстр, та як можна зареєструватися.

Державний Аграрний реєстр – це електронна система, що містить достовірну інформацію про виробників сільськогосподарської продукції, та покликана сприяти реалізації державної політики у сфері агропромислового комплексу.

Мета Реєстру зробити взаємодію між державою та сільськогосподарським виробником простою, зручною та прозорою, мінімізувати необхідність безпосередньо контактувати з чиновниками.

Переваги реєстру для агровиробників:

Спрощений доступ до державної підтримки. Не треба кожного разу подавати інформацію, яка вже міститься в реєстрі – все можна зробити онлайн; Можливість отримання з державних реєстрів інформацію про себе в «єдиному кабінеті» та можливість відслідковувати, зокрема в частині зміни правового статусу земельної ділянки; Покращення доступу до банківського кредитування та здешевлення фінансового ресурсу за рахунок наявності інформації про суб’єкта та доручення до державної програми кредитних гарантій. Інформація в реєстрі матиме для банку статус офіційної; Отримання оперативної інформації про державну підтримку та інші аспекти аграрної політики; У сервісі передбачені додаткові функції та сервіси послуг: зробити заявку на приїзд інспектора ДПСС, замовити будь-які довідки та реєстри про себе, повідомляти Держгеокадастр чи будь-які інші реєстри про помилки.

Як працюватиме реєстр?

На першому етапі за допомогою реєстру буде надаватися інформація з Державного земельного кадастру, Реєстру юридичних і фізичних осіб підприємців, Реєстру речових прав, Реєстру тварин.

Реєстр працюватиме за принципом «єдиного вікна». Після реєстрації Реєстр надаватиме користувачу інформацію про нього з всіх державних реєстрів. Зокрема: земельні ділянки у власності та користуванні, зареєстровані тварини.

Також, частину інформації, яка відсутня в державних реєстрах аграрій зможе подавати особисто.

Реєстр буде повноцінним функціоналом, який дасть можливість замовляти державні послуги, які необхідні для ведення сільськогосподарського господарства, з свого особистого кабінету в Реєстрі.

Як можна зареєструватися?

У сервісі можна зареєструватися як самостійно, так і за допомогою оператора:

Ви можете самостійно за допомогою ЕЦП зайти на сайт www.ar.gov.ua і внести всю необхідну інформацію та зареєструватися; Звернутися до Оператора реєстру за допомогою, з собою мати необхідні документи і вас безкоштовно зареєструють.

В рамках пілотних ОТГ інформація про дату, місце і час зустрічі з виїзною групою операторів реєстру можна отримати на сайтах обласних державних адміністрацій, у голови ОТГ або в інформаційних матеріалах, розміщених у сільських радах.

Увага! На зустрічі з виїзною групою Операторів реєстру ви зможете отримати безкоштовну правову допомогу із земельних питань від кваліфікованих юристів.

Усю необхідну інформацію про реєстр ви можете отримати за телефоном 0 800 215 010 або 1545 або на сайті www.ar.gov.ua  

Відділ з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації

Переглядів 388

Галерея зображень