Версія для друку
Вівторок, 07 липня 2020 11:47

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НА ВОДІ!

Літо – пора відпусток і відпочинку в єднанні з природою на свіжому повітрі. У спекотні літні дні найкращим засобом охолодження є купання у водоймах. Усім відомо, що вода – це чудодійний засіб оздоровлення організму.
Купання і плавання зміцнюють його, додають фізичного та морального задоволення.

          Проте, через нехтування елементарними правилами, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією.

          Зокрема, у Волинській області з початку року на водних об’єктах загинуло 32 людини, з них 6 - діти. Характерними причинами загибелі на воді були купання в непристосованих для цього місцях, часто у нетверезому стані та в темний час доби. 

         Як уникнути трагедії на воді ? Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих. Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях. Найбільш сприятливою для купання є безвітряна, сонячна погода з температурою повітря +22 та води +18. Найкращий час -  ранок або вечір, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання.

         Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води зі швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах; купаючись на “дикому пляжі” чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева; у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою; особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді не передбачувана; до плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів; утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. Якщо перевернувся човен, головне не розгубитися. Навіть коли перекинувся, він і тоді ще певний час тримається на воді, отже, треба зберігати спокій, і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега. Потрапивши під пліт або вітрило човна, що перекинулися, в жодному разі не можна заплющувати очі. Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє, підтримувати його на плаву. Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого, допомогти вплав одночасно кільком людям неможливо. Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. Він мусить уміти керувати судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді.

          Будьте обережними, не нехтуйте правилами поведінки на воді!

Завідувач сектору з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації                                                               Євгеній ІВАНІЦЬКИЙ

Переглядів 392