15 жовтня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Оголошення
 • Громадська рада при РДА
 • Вивчення громадської думки
 • Центр надання адмін послуг
 • Регуляторна політика
 • Державний реєстр виборців
  Інформація з установ району
 • Очищення влади
 • Цивільний захист та безпека
 • Порядок реєстрації
 • Реєстр містобуд. умов та обм.
 • Я МАЮ ПРАВО!
 • АРХІВ НОВИН

  « Жовтень 2019 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31      
  П'ятниця, 15 травня 2015 15:35

  Нововведення щодо реєстрації договорів оренди сільськогосподарського призначення

  Автор
  Оцініть матеріал!
  (0 голосів)

  З метою забезпечення державної реєстрації прав земель сільськогосподарського призначення на виконання доручення Міністра юстиції України від 14.04.2014 № 62-48/911 (п.10.2) щодо активізації роботи у зазначеному напрямку, у відповідності до п. 2 Наказу Міністерства юстиції України «Про заходи щодо державної реєстрації прав на землі сільськогосподарського призначення» від 28.05.2014 № 845/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.05.2014 за № 568/25345, виходячи з виробничої необхідності, значного навантаження та відсутності державних реєстраторів у окремих реєстраційних службах територіальних управлінь юстиції, наказом начальника реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області № 63/8 від 04.12.2014 “Про внесення змін до наказу № 4/9 від 24.06.2014 про визначення структурних підрозділів, які здійснюють державну реєстрацію прав на землі сільськогосподарського призначення в межах Волинської області” визначено 16 реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції області, які здійснюють державну реєстрацію прав на землі сільськогосподарського призначення в межах краю.

  Крім того, з метою спрощення процедури реєстрації прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення 05 березня 2015 року Верховною Радою України прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення», (далі Закон) відповідно до якого розширено повноваження нотаріусів у галузі державної реєстрації речових прав на землю.

  Згідно положень вищезазначеного Закону нотаріуси уповноважені здійснювати державну реєстрацію прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення (інших видів та категорій нерухомого майна, Закон не стосується) на одному рівні з державними реєстраторами.

        Закон визначає, що якщо особою укладено договір оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення, право власності на яку не було зареєстровано у Державному реєстрі прав після 2013 року, нотаріусом реєструється право оренди і право власності на такий земельний наділ. При цьому, із заявою про реєстрацію до нотаріуса може звернутися як власник, так і орендар земельної ділянки або особа, якій видано довіреність (представник). Подання орендарем чи його представником правовстановлюючого документа (державного акту про право власності, тощо) не вимагається.

       Державна реєстрація прав власності та оренди проводиться за місцем розташування земельної ділянки сільськогосподарського призначення в межах території, на якій діє нотаріус (території нотаріального округу), крім випадків, коли державна реєстрація відбувається після вчинення нотаріальної дії (посвідчення нотаріусом договору оренди). В останньому випадку нотаріальна дія, а отже і державна реєстрація, провадиться за місцезнаходженням (місцем реєстрації) земельної ділянки або за місцезнаходженням (місцем реєстрації) однієї із сторін відповідного договору.

  Таким чином, прийняття даного Закону дозволяє значно пришвидшити та спростити порядок державної реєстрації прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського  призначення. Завдяки цьому громадяни можуть самостійно обирати, звернутися їм до державного реєстратора чи до нотаріуса. Крім того, такі зміни до законодавства сприяють більш ефективному використанню земель сільськогосподарського призначення суб'єктами господарювання, і як наслідок додатковим надходженням до Державного бюджету та місцевих бюджетів.

  Районне управління юстиції

  Переглядів 1277
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любомльська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любомльській райдержадміністрації.
  Адреса: 44300, м.Любомль, вул. Незалежності, 23, ф. 24183, т. 24264; E-mail: info@lbmadm.gov.ua
  © 2014 lbmadm.gov.ua