16 жовтня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Оголошення
 • Громадська рада при РДА
 • Вивчення громадської думки
 • Центр надання адмін послуг
 • Регуляторна політика
 • Державний реєстр виборців
  Інформація з установ району
 • Очищення влади
 • Цивільний захист та безпека
 • Порядок реєстрації
 • Реєстр містобуд. умов та обм.
 • Я МАЮ ПРАВО!
 • АРХІВ НОВИН

  « Жовтень 2019 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31      

  ЯК ПОВОДИТИСЯ ПРИ ТЕРАКТАХ

  При захопленні в заручники

  На жаль, ніхто з нас не захищений від ситуації, коли ми можемо опинитися в заручниках у терористів. Але все ж є декілька універсальних правил.
        -    Дотримуйтеся спокою і не  виявляйте свого страху.

  -  Не  чиніть терористам опору, не намагайтеся вступати з ними в бесіду, не прагніть  розчулити їх або відговорити від виконання наміченого ними плану.

  -  Виконуйте  всі вимоги і не реагуйте на їх дії щодо інших заручників.

  - Не порушуйте встановлених терористами правил, щоб не спровокувати погіршення умов вашого утримання.

   Якщо заручнику дозволили вступити в контакт з рідними, слід заспокоїти близьких і попросити прикласти максимум зусиль для звільнення. Також при розмові з родичами треба пояснити, якщо ви маєте якусь  інформацію про вимоги викрадачів.

  Рекомендації до дій при захопленні

                 Коли відбувається захоплення заручників слід пам'ятати, що тільки в момент захоплення заручників є реальна можливість втекти з місця події. Налаштуйтеся психологічно, що моментально вас не звільнять, але пам'ятайте, що звільнять вас обов'язково.
            Не   кричіть, не висловлюйте своє обурення. Якщо почався штурм, необхідно впасти на підлогу і закрити голову руками, намагайтеся при цьому зайняти позицію подалі від вікон і дверей. Тримайтеся подалі від терористів, тому що при штурмі по них будуть стріляти снайпери. Якщо ви отримали поранення, головне - постаратися зупинити кровотечу, перев'язавши рану.  Не слід брати в руки зброю, щоб вас не переплутали з терористами. Не старайтесь самостійно чинити опір терористам. Якщо на вас повісили бомбу, потрібно без паніки голосом або рухом руки дати зрозуміти про це співробітникам спецслужб. Фіксуйте в пам'яті всі події, які супроводжують захоплення. Ця інформація буде дуже важлива для правоохоронних органів.

  Якщо в заручниках ваш родич

  При захопленні близької людини, негайно телефонуйте в міліцію, так як злочинці можуть у цей час спостерігати за вами. Коли шантажисти висувають  свої вимоги, переконайтеся, що заручник живий і неушкоджений.  Дайте зрозуміти злочинцям, що ні про які переговори не може йти мова, поки ви не переговорите з родичем по телефону. Під час розмови  переконайтеся, що  розмовляєте дійсно   з людиною, про яку йдеться, а не з магнітофонним записом. Заспокойте заручника,  поцікавтеся, як з ним поводяться, чи все в порядку з його здоров'ям. Переконайте родича   не вживати самостійних активних дій, щоб не загострити ситуацію.

    Дійте за розробленою і затвердженою схемою.  Якщо ви змушені зустрітися зі злочинцями,  для передачі викупу   добийтеся гарантій  безпеки. Як тільки ви передали необхідне шантажистам, постарайтеся якомога швидше зникнути з місця зустрічі і відірватися від злочинців.

  Психологія заручника

  Опинившись в заручниках, людина спочатку не може повірити в те, що це сталося.      У  деяких випадках людина кидається бігти, навіть коли це безглуздо,  нападає на терористів, бореться, намагається вихопити у бойовиків зброю. Бунтівного заручника терористи, як правило, вбивають, навіть якщо не планували вбивств і розраховували тільки на  шантаж влади. Після першого такого вбивства ситуація змінюється. Вина терористів перед законом зростає - вони вже відчувають себе приреченими і озлоблюються. У свою чергу заручники,  усвідомлюючи свою імовірну долю, отримують найсильнішу психічну травму.

  У випадку, якщо ви вже захоплені, і можливості  втечі немає,  не потрібно проявляти ніякої активності, яка  може налякати терористів, і у відповідь вони проявлять жорстокість.   На  будь -  яку дію,   яку ви  плануєте здійснити, слід просити дозволу. Якщо хтось із заручників, навіть з найкращих спонукань, проявляє активність, його необхідно заспокоїти, утримувати, не давати кричати і лаятися.
  З перших днів у заручників починається процес адаптації - пристосування до абсолютно ненормальних умов існування.  

  Багато експертів відзначають, що ті   люди, з якими в заручниках опинилися їхні діти, як правило, виявляються  більш зібраними. По можливості не замикайтеся в собі, постарайтеся придивитися до інших людей, з'ясувати, чи не потрібна комусь допомога.    

  Зверніть увагу на людей, які впали в ступор чи апатію: не намагайтеся вивести їх з цього стану - краще, якщо буде можливість, нагодувати їх, напоїти, допомогти влаштуватися зручніше. Остерігайтеся приєднуватися до проявів садизму своєрідних лідерів, які можуть виділитися з числа заручників - психологічні наслідки цього можуть переслідувати вас довгі роки.

  Після звільнення

   Щоб полегшити повернення людей до нормального життя,   їх родичам і знайомим рекомендується дотримуватися таких правил.

  -         Не  робіть вигляд, що нічого не сталося і  не докучайте розпитуваннями.

  -         Не намагайтеся швидко переключити увагу потерпілого на щось інше.

  -         Не заважайте людині «виговоритися».

  -         Не   зупиняйте її, навіть якщо вона знову і знову розповідає свою історію по черзі всім членам сім'ї і знайомим.  

  -         Заохочуйте до  вираження почуттів.        

       Якщо оповідач починає плакати - не зупиняйте його, дайте виплакатися. При цьому краще обійняти людину, дати  їй фізично відчути, що поруч з нею - близькі люди. Чоловіки в таких випадках часто висловлюють свою реакцію у вигляді гніву. Не заважайте виплеснути цей гнів. У такому випадку дуже корисно, якщо людина жестикулює, тупотить, або б'є кулаками подушку. Не можна надовго залишати постраждалого одного, дозволяючи йому замикатися в собі.

  Переглядів 961
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любомльська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любомльській райдержадміністрації.
  Адреса: 44300, м.Любомль, вул. Незалежності, 23, ф. 24183, т. 24264; E-mail: info@lbmadm.gov.ua
  © 2014 lbmadm.gov.ua