20 січня 2021 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Оголошення
 • Громадська рада при РДА
 • Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Вивчення громадської думки
 • Центр надання адмін послуг
 • Регуляторна політика
 • Державний реєстр виборців
  Інформація з установ
 • Очищення влади
 • Цивільний захист та безпека
 • Порядок реєстрації
 • Реєстр містобуд. умов та обм.
 • Правова допомога
 • Графіки руху
 • Протидія домашньому насильству
 • COVID-19 Коронавірус
 • Містобудівна документація
 • АРХІВ НОВИН

  « Січень 2021 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  П'ятниця, 30 травня 2014 08:18

  Історична довідка

  Землі Любомльщини були заселені людиною ще в сиву давнину. Перші археологічні знахідки відносяться до доби палеоліту. Також трапляються рештки предметів матеріальної культури інших епох - мезоліту, неоліту, енеоліту. Саме м. Любомль вперше згадується в Галицько-Волинському літописі з 1287 року. Це було улюблене місце князя Володимира Васильковича, який побудував тут Свято-Георгіївську церву, що діє і до нині.

  Після розпаду Волинсько-Галицького князівства, Любомльщина попадає у володіння Польського королівства, а пізніше в руки польських магнатів. В різні часи власниками Любомльського староства були відомі люди: колишній гетьман України Іван Виговський, коронні гетьмани - Дмитро Вишневецький, Ксаверій Браницький.

  Пізніше Любомльщина, як і вся Волинь була приєднана до Російської імперії, а в 20 роках XX ст. знову опинилась у володінні відновленої Польської держави.

  Любомльський район, як адміністративна одиниця був утворений в 1940 році з приходом частин Червоної Армії . З цього часу межі його кілька разів змінювались, останній раз в 1993 році після виділення 9 сільських у новоутворений Шацький район.

  Районний центр - місто Любомль, вперше згадується в 1287 р., Магдебурзьке право отримало в 1541 році Любомльський район утворено в 1940 році. Розташований в північно-західній частині Волинської області. Межує з Володимир-Волинським, Турійським, Ковельським, Старовижівським, Шацькими районами. На заході - кордон України з Польщею.

  Через територію району проходять автостради Київ-Варшава, Володимир-Волинський-Брест, залізнична дорога на Хелм.

  В складі району 22 сільські ради (найбільші за чисельністю: Вишнівська - 1440 жителів, Згоранська - 2645 жителів, Куснищенська - 2644 жителів; 1 селищна (Головненська), 1 міська (Любомльська). В районі збереглися унікальні куточки флори і фауни. 54942 га займають ліси, 23006 га - луки і пасовища, 8326 га - болота.

  Територією району протікає 9 річок загальною протяжністю 172,1 км. Найбільші Західний-Буг і Прип'ять. Ваблять до себе рибалок і річки Вижівка, Неретва та інші.

  419 га займають озера, яких в районі 12. Найбільше - Велике Згоранське (площа 148 га). Утворено 8 заказників і пам'яток природи, зокрема гідрологічні: "Згоранські озера", оз. Мошне, оз. Чахове. На території району знаходиться 69 об’єктів культурної спадщини, з них-13 пам’яток архітектури ( 6 -національного, 7- місцевого значення), 7 пам’яток археологи ( 1-національного , 6- місцевого значення), 49 пам’яток історії. 2 населених пункти району: м.Любомль та смт.Головне занесено до Списку історичних населених місць України.

  Районний центр — місто Любомль, вперше згадується в 1287 р., магдебурзьке право отримало в 1541 році  Пам'ятки архітектури національного значення

   

  St. GeorgeЦерква Святого Георгія (кінець 13 століття), м. Любомль. Церква святого великомученика Георгія Побідоносця — постійно діючий парафіяльний православний храм у місті Любомлі Волинської області України. Церква належить до Любомльського благочиння Володимир-Волинської єпархії УПЦ МП.  KostelКостел Святої Трійці (1412), м. Любомль.  Костел Святої Трійці — парафіяльний римо-католицький храм у місті Любомлі Волинської області України, найдавніша (серед збережених до нашого часу) римо-католицька культова споруда на Волині. Костел належить до Луцького деканату Луцької дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні.


  PalacПалац Браницьких (1782), м. Любомль. Палац Браницьких — південний флігель палацу, що входив до палацово-паркового ансамблю, збудованого в Любомлі Францішеком Ксаверієм Браницьким у другій половині 18 століття.

   


  DmytrivskaСвято-Дмитрівська церква (1674), с. Згорани. Церква святого великомученика Димитрія — постійно діючий православний (УПЦ МП) храм у селі Згорани в Любомльському районі на Волині. Настоятель — ієрей Петро Луць. Збудований у 1674 році храм та дзвіниця є пам'ятками архітектури та містобудування національного значення.

     TroickaСвято-Троїцька церква (1841), смт. Головне. Свято-Троїцька церква  — постійно діючий православний (УПЦ МП) храм у смт. Головне в Любомльському районі на Волині, побудований у 1841 році старанням графа Браницького. Церква та дзвіниця є пам'ятками архітектури та містобудування національного значення.

     IoanaЦерква Святого Іоана Богослова (1777), с. Штунь. Церква Святого апостола Іоана Богослова — постійно діючий православний (УПЦ МП) храм у селі Штунь в Любомльському районі на Волині. Храм з дзвіницею-брамою збудовані в 1777 році. Ансамбль є унікальним пам’ятником волинської архітектурної школи і займає важливе місце серед культових споруд Правобережної України XVIII століття. У 1867 р. церква була капітально відремонтована.

     Luky

  Церква Святого Луки (1745), с. Городне. Церква Святого апостола Луки, постійно діючий православний (УПЦ МП) храм, побудована в 1745 році. Оскільки храм був маловмістимим, у 1859 році його було перебудовано. Прибудовано передню частину храму та нову дзвіницю, по-новому розписано внутрішні стіни церкви. У 2000 році в церкві сталася пожежа. Вогонь знищив 1
  5 квадратних метрів купола, вигоріла ризниця.  До Великодніх свят 2002 року коштами архієпископа Варфоломія церква була повністю відреставрована.

   
  BogorodyciЦерква Успіння Пресвятої Богородиці (1752), с. Радехів. Церква у селі Радехів будувалась невідомо ким і коли, раніше вважалося, що храм збудований у 1701 (1706?) році, але є запис про освячення бувшого Августинського монастиря в 1753 році єпископом Вікарієм Камінським. На підставі цього запису про освячення монастиря нині доведено, що дата спорудження храму – 1752 рік. Церква побудована як костел Св. Михайла Августинського католицького монастиря. Чоловічий монастир існував поруч з церквою ще у XVII столітті. У 40-х роках XIX століття костьол був відремонтований і освячений як православна церква Успіння Пресвятої Богородиці. Храм мав два престоли, один з яких освячений в 1893 році. Одержував в рік доходів від землі, якої мав 66 десятин, 160 рублів. Церква огороджена муром з брамою, спорудженими у XVIII столітті.

   

   

  Переглядів 6699 Останнє редагування Середа, 01 серпня 2018 08:53
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Любомльська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Любомльській райдержадміністрації.
  Адреса: 44300, м.Любомль, вул. Незалежності, 23, ф. 24183, т. 24264; E-mail: info@lbmadm.gov.ua
  © 2014 lbmadm.gov.ua