25 липня 2024 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Діяльність райдержадміністрації
Прес-центр
Район сьогодні
 • Розпорядчі документи
 • Регуляторна політика
  Публічна інформація
  Інформація з установ району
  Оголошення
  Програми та стратегії району
  Виконання програм та стратегій
 • Децентралізація влади
 • Самоорганізація населення
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Електронне звернення
 • Вакансії державної служби
 • Інвестиційний довідник
 • Запобігання проявам корупції
 • Внутрішній аудит
 • АРХІВ НОВИН

  « Липень 2024 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31        
  Головна>Новини>Раціональне використання земель у області
  П'ятниця, 21 квітня 2017 13:53

  Раціональне використання земель у області

  У студії відеоселекторного зв'язку разом із очільницею райдержадміністрації працювали начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Юрій Кравчук, заступник начальника управління Держгеокадастру у Володимир-Волинському районі Оксана Гжиб та головний спеціаліст відділу розвитку галузей агропромислового комплексу управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Олена Шевчук.

  Начальник головного управління Держгеокадастру в області Василь Василенко проаналізував раціональне використання земель у області та контроль за отриманням правовстановлюючих документів на їх використання. Зокрема, він зазначив, що у кожній районній державній адміністрації має діяти комісія з проведення інвентаризації земель сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення, розташованих в межах населених пунктів і за їх межами та ефективності їх використання.

  За результатами їх перевірок кожна РДА має визначити переліки земельних ділянок державної та комунальної власності, які використовуються неефективно, з порушенням вимог земельного законодавства та не наданих у власність чи користування, усунути ці недоліки, а також провести нормативну грошову оцінку земель,на яких вона не проведена, наданти в оренду землі державної та комунальної власності, які ще досі не надані у власність та користування на конкурентних засадах. Адже, за словами губернатора, це принесло б чималий дохід у місцеву казну.

  Ряд названих недоліків по використанню землі у районах стосуються виплати орендної плати, яка менша 3%, відсутність правових документів на користування землею, нецільове використання земель.

  Турбує начальника управління Держгеокадастру і низький попит на оренду земель для багаторічних насаджень. Для заохочення бажаючих розвивати свою господарську діяльність у даній галузі розроблено ряд пропозицій: нижчий відсоток плати за оренду землі, яку надаватимуть у користування на 30 років.

  Із Юрієм Горбенком, директором департаменту агропромислового розвитку обговорювали методи підвищення ефективності використання земель сільськогосподарського призначення. Для цього були внесені зміни та доповнення до Положення про департамент в частині організації робіт щодо моніторингу та ефективності використання земель сільськогосподарського призначення,організовано проведення щоквартального моніторингу ефективності використання землекористувачами земель сільськогосподарського призначення, визначено площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які використовуються неефективно, з порушенням вимог земельного законодавства та не надані у власність чи користування.

  Варто також забезпечити укладання та реєстрацію договорів оренди земель щодо суб'єктів, які користуються нею без правовстановлюючих документів та відповідно до договорів оренди, що не зареєстровані в установленому законодавством порядку з обов’язковою агрохімічною паспортизацією земель сільськогосподарського призначення, організувати роботу щодо аналізу діючих договорів оренди земель з метою виявлення таких, що не відповідають у частині розміру орендної плати вимогам пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу України, та забезпечити внесення змін до них шляхом укладання додаткових угод.

  Переглядів 2888
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Володимир-Волинська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Володимир-Волинській райдержадміністрації.
  Адреса: 44700, м.Володимир-Волинський, вул. Небесної Сотні, 3, т.24467, E-mail: post@vvadm.gov.ua
  © 2014 vvadm.gov.ua